DJI OSMO Action - první reálný test v České republice

15.5.2019 vstoupila firma DJI na trh akčních kamer uvedením OSMO Action. Povedlo se to?

Stručně řečeno ano, povedlo. Inženýři z DJI zhodnotili zkušenosti nasbírané za roky vývoje vlastních stabilizovaných kamer pro letadla  právě pro vytvoření akční kamery OSMO Action.

Základní technické parametry

Kompletní technickou specifikaci naleznete zde.

OSMO Action bojuje proti konkurenci v první řadě dosud nevídanou stabilizací obrazu. Samozřejmostí je datový tok videa až 100 Mbps a vodotěsnost do 11 metrů i bez krytu. Oproti konkurenci Navíc přidává HDR video, Dewarp (rovnání rybího oka) i v rozlišení 4K, přední barevný displej pro nastavení kompozice selfie a druhý mikrofon.

Test na kole

Kamera byl připevněna držákem napevno na řidítka. Cesta byla volena v lese, na poli, různým terénem. Záměrně byly přejížděny kořeny a kameny. Veliká výhoda kamery je okamžitá připravenost začít natáčet i ve vypnutém stavu. Stačí zmáčknout tlačítko nahrávání a kamera začne ihned ukládat data. Natočeno bylo přibližně 40 minut záznamu v rozlišení 4K při 60fps a v kameře zbylo cca 30% kapacity akumulátoru, což odpovídá technickým specifikacím. Video nebylo nijak postprodukčně upraveno, jedná s o surový výstup. 
Další testy budou probíhat na přírodních trailech s kamerou jak na řidítkách, tak na helmě a na hrudním popruhu.


Test na motocyklu

Dále jsme testovali kameru OSMO Action upevněnou napevno na řídítkách motocyklu. Jezdec záměrně volil trasu přes výmoly, betonové panely a železniční přejezdy. Polovina videa je se zapnutou stabilizací ROCKSTEADY, polovina se stabilizací vypnutou. Ze záznamu s vypnutou stabilizací si lze celkem dobře udělat představu, jak velkým otřesům jsou řídítka motocyklu během jízdy vystavena. Video nebylo dodatečně softwarově stabilizováno ani upravováno, jedná se o hrubý výstup.


Test na BMX

BMX Rider Martin Dražil rovněž vyzkoušel OSMO Action během BMX Flatland

Podívejte se na záběry z kamery upevněné na rámu.
Závěr

DJI je nováčkem ve světě akčních kamer. Nová kamera OSMO Action nabízí nevídanou stabilizaci, Dewarp ve 4K, dva displeje, dva mikrofony. Dejte vše dohromady a máte recept na nejlepší akční kameru na trhu. OSMO Action oproti zaběhnutým značkám v ničem nezaostává, ba naopak je v mnohém technicky překonává.

Podotýkáme, že zařízení je na trhu jen 7 dní s první verzí software. Tak výborné výledky u nově uvedeného produktu nás velice mile překvapily. Jsme zvědavi, jaké vylepšení přinesou budoucí verze software.  

Máte také zkušenosti s OSMO Action? Podělte se s námi v diskuzi pod článkem!

Tým TELINK, spol. s r.o.

DJI ARS Prague

Související produkty:

Sdílet tento příspěvek

Komentáře (2)

Přidal MARTIN SLÍPEK na 2019-06-13 20:52:19
Kameru vlastním týden a nebudu psát o tom,jak je skvělá...,za tu cenu už své kvality mít musí a opravdu má.Používám ji hlavně na motocyklu a jediné,co mne trošku zklamalo,je celkem značný šum větru od 50km/h. Bohužel nemám s čím srovnávat,ale myslím si,že to bude u všech kamer podobné.
Přidal Zip na 2019-08-20 00:33:53
Zdarec, další recenzi jsem našel tady, chci si jí koupit: https://freebit.cz/recenze-akcni-kamery-dji-osmo-action/

Nový komentář

Kniha Drony

Praktická příručka pro majitele dronů DJI

Koupit

Mapa DJI GO 4 / letecká

Vytvořili jsme přehlednou a srozumitelnou mapu pro drony.

Koupit

Zaškolení obsluhy

Tuto službu doporučujeme objednat k nově zakoupenému produktu.

Koupit

Akce

Aktuální nabídka produktů ve slevě, akci či výprodeji.

Koupit

Nejnovější články Všechny články

Naši partneři