Dne 1. září 2025 se Ing. Radek Hodač stal novým výkonným ředitelem společnosti TELINK.
Radek přichází z Řízení letového provozu České republiky (ŘLP ČR) , kde vedl Kancelář pro integraci bezpilotních systémů. Byl klíčovou osobností v oblasti zavádění dronů do vzdušného prostoru ČR, rozvoje koncepce U-space a bezpečné integrace bezpilotních dronů do běžného provozu. Svou odborností přispěl nejen k rozvoji českého bezpilotního letectví, ale také k větší srozumitelnosti pravidel pro profesionály i veřejnost.
„V TELINKU vidím příležitost naplno propojit technologie, praxi a vzdělávání. Je to firma s velmi konkrétní vizí — pomáhat zákazníkům drony reálně využívat, chránit se před jejich zneužitím a posouvat celý ekosystém dál. Na tuto cestu se ohromně těším,“ říká Radek Hodač.
Společnost TELINK působí na českém trhu jako specialista na průmyslová řešení v oblasti dronů . Zaměřuje se na čtyři klíčové oblasti:
Prodej, technickou podporu a hledání způsobu efektivního využití dronů řady DJI Enterprise (např. průmysl, bezpečnost, zemědělství, infrastruktura), se zaměřením na posilování sub-dealerské sítě
Vzdělávání – letecká škola a školicí kurzy pro provozovatele a piloty UAS podporující růst celé domény
Zpracování dat z dronů — analýza, fotogrammetrie, mapování, inspekce a další odborné služby,
Counter-UAS řešení – monitoring neoprávněných dronů, systémy detekce a identifikace a protiopatření pro bezpečnostní složky, letiště a další citlivé objekty.
Příchod Radka Hodače je logickým krokem v dalším růstu firmy. Jeho zkušenosti s tvorbou pravidel, provozními modely a technologiemi bezpilotního provozu přinášejí silnou přidanou hodnotu jak pro TELINK , tak pro jeho partnery a klienty.
Těšíme se na novou etapu pod jeho vedením.
Mě osobně tato změna umožní intenzivněji se věnovat klíčovým zákazníkům, detailněji vnímat potřeby související s bezpečností a hledat nové cesty.
Jaroslav Řešátko
Jednatel společnosti TELINK