DJI opět předvedlo jeden ze svých vydařených vývojářských kousků, prakticky si to můžete ověřit i díky naší půjčovně. Zařadili jsme ho do ní i s RTK modulem.Velikost M2EA zůstala, ale kvalita kamery narostla několikanásobně. DJI opět předvedlo jeden ze svých vydařených vývojářských kousků.

 

Řada Mavic Enterprise postupně získává schopnosti daleko rozměrnějších konkurentů.Uživatelé se mohou radovat. S jedním dronem zvládnou plnohodnotně více úkolů. M2EA je schopen velice kvalitní inspekce pomocí radiometrické termovizní kamery. To znamená, že je známa teplota každého jednoho bodu na snímku. Snímky lze potom pokročilým způsobem vyhodnocovat i zpětně. Navíc je M2EA schopen provozu s RTK modulem.

Díky tomu je schopný pohybovat se s centimetrovou přesností a je tak ideálním nástrojem pro detailní automatizované inspekce. Při těchto inspekcích se dron pohybuje velmi blízko zájmovým objektům a může být vystaven elektromagnetickým interferencím, což u běžných dronů zásadně ovlivňuje přesnost kompasu a GPS.

Řada Mavic Enterprise “roste”

Nový DJI M2EA má vše, co od profesionální rodiny Maviců očekáváte - dlouhou dobu letu, vyhřívanou baterii, přídavné moduly... To vše je zabaleno do kompaktního, elegantního designu se sklopnými rameny. M2EA získal některá výrazná vylepšení, ta posouvají celou sérii Mavic Enterprise na další, vyšší úroveň.

Více než výrazně se posunula termální kamera, vylepšena byla i vizuální RGB kamera. Dokonalý termální obraz, nejvýraznější změna - upgrade

Nový vylepšený tepelný senzor M2EA má rozlišení 640 x 512 px při snímkové frekvenci 30 Hz. Díky tomu můžete daleko lépe vidět než v minulosti. 
Pro srovnání, rozlišení předchozí kamery bylo pouhých 160 × 120,  jedná se zcela o enormní upgrade. Ten z tohoto dronu dělá jeden z nejpokročilejších kompaktních profesionálních dronů, jaký kdy přišel na světový trh.

V posledních letech se drony s termálním zobrazováním staly nepostradatelnými pro pracovníky státních bezpečnostních složek na celém světě. Drony se uplatňují při celé řadě scénářů. Pomáhají policistům, záchranářům, hasičům. Našli svoje místo v Černobylu. Uplatňují se například i při inspekcích solárních zařízení v Brazílii.

Nejnovější aktualizace dronu M2EA také přinesla výkonný 16x zoom. Ten dává operátorům možnost pozorovat a snímat detaily. Režim Dual Vision znamená, že uživatelé mohou rychle přepínat mezi tepelnými, vizuálními nebo dělenými pohledy. To jim umožňuje během operací dokonale číst obraz a správně reagovat.Samotné zvýšení schopnosti, zobrazovat kvalitní tepelný obraz, zvyšuje laťku pro průmyslové kompaktní drony. Ale s tím se výrobce nespokojil, M2EA přichází také s řadou dalších vylepšení.


Vizuální kamera s vysokým 48 MPx rozlišením

M2EA disponuje kvalitní 48 MPx vizuální kamerou ve srovnání s 12 MPx svého předchůdce to je obrovské navýšení. Maximální velikost obrazu se zvýšila na 8 000 x 6 000 bodů díky 1” CMOS senzoru. Kamera je navíc vybavena 32 násobným digitálním zoomem. Jedná se o jeden z nejvýkonnějších fotoaparátů, jaký kdy byl, na tak lehkém dronu umístěn. 

Spolu se schopností termálního vidění M2EA poskytuje jedny z nejpřesnějších a nejpodrobnějších snímků na komerčním dronu této velikosti.RTK modul, zvýšení přesnosti letu 

Po instalaci nového modulu RTK je M2EA schopen centimetrové přesnosti polohování. Real -Time Kinematics nebo-li RTK je velmi vyhledávaná pokročilá technika satelitního určování polohy. Nasazený RTK modul na M2EA kombinuje a upřesňuje údaje o poloze. Přijímá je z  virtuálních a fyzických základnových stanic, koriguje polohu kamery dronu v reálném čase s přesností na centimetry.

Pokud modul RTK není třeba, M2EA disponuje dalšími vyměnitelnými moduly tak, jak je znáte z předchozích modelů řady Enterprise, konkrétně to jsou:

  • Výkonné bodové světlo s intenzitou světla 11 lx na vzdálenosti až 30 metrů

  • Pokročilý 100 db reproduktor

  • Maják s viditelností a dosahem až 5 km
Vylepšené plánování misí, až 240 bodů na trase (Waypoints)

Systém trasových bodů (Waypoints) M2EA byl přepracován tak, aby umožňoval až neuvěřitelných 240 trasových bodů. Spolu s modulem RTK z něj činí jeden z dosud nejpokročilejších kompaktních inspekčních dronů. Vylepšený systém trasových bodů umožňuje operátorům automatizovat rutinní letové trasy, které každý let zachycují identické datové body. Podle potřeby automaticky zachycují vizuální nebo termální obrazy.

Ve spojení s modulem RTK jsou rutinní kontrolní lety přesnější a jednodušší při provádění misí, které lze provádět ve velmi složitých prostředích. Dron navíc disponuje automatickou detekcí a vyhýbání se překážkám.


Rychlejší a pohotovější proti minulosti

Řada Mavic 2 Enterprise byla vždy volbou pro ty, kteří vyžadují rychlé nasazení. S M2EA může vyškolený operátor dron připravit a vzlétnout za minutu. Maximální rychlost výstupu byla zvýšena na 6 m/s, což znamená, že M2EA může poskytnout povědomí o situaci rychleji než kdy dříve. Maximální rychlost sestupu byla také zvýšena až na 5 m/s, což znamená, že se M2EA může vrátit domů rychleji a ušetří se čas i baterie.Závěr

Lehký, přenosný a spolehlivý dron M2EA nabízí vše, co od řady Mavic očekáváte, spolu s řadou rozsáhlých vylepšení. Samotný upgrade jak v termálních, tak ve vizuálních kamerách zvyšuje laťku pro komerční termální s drony, avšak díky začlenění modulu RTK a vylepšených misí waypoint dosáhla M2EA zcela nové úrovně.

M2EA má stejnou velikost a váhu jako jeho předchůdce, přesto je rychlejší, výkonnější, přesnější a obsahuje pokročilejší technologie. M2EA je nový standard pro malé komerční drony.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nemáte žádné zkušenosti s drony? Už vůbec ne s touto konkrétní technikou? Drony i software máme připravené k předvedení.

Nevíte jak správně létat, máte za sebou základní testy? Nebo se na ně teprve připravujete?

Zvažujete přechod do kategorie Specific? Chcete se opravdu něco dozvědět, ne pouze projít? Můžeme nabídnout některé z našich osvědčených školení.


Potřebujete si o problematice promluvit, nebo poslat nabídku? Volejte 602 395 889

Chcete se dozvědět více o využití dronů v průmyslu a podnikání? Klikněte ZDENejčtenější články související s provozem dronů:

EVROPSKÁ LEGISLATIVA, NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY SOUVISEJÍCÍ S REGISTRACÍ
https://www.djitelink.cz/cs/Novinky-clanky/legislativa/nova-legislativa-otazky-a-odpovedi-hobby-provoz-video

SPECIFICKÁ KATEGORIE (SPECIFIC), PROVOZ BEZPILOTNÍCH SYSTÉMŮ
https://www.djitelink.cz/cs/Novinky-clanky/legislativa/specificka-kategorie-specific-provoz-bezpilotnich-systemu

NOVÁ LEGISLATIVA - OTÁZKY A ODPOVĚDI, provoz v kategorii OPEN
https://www.djitelink.cz/cs/Novinky-clanky/legislativa/evropska-legislativa-nejcastejsi-dotazy-souvisejici-s-registraci

TEST CENTRUM PRO DJI DRONY A SOFTWARE DJI TERRA
https://www.djitelink.cz/cs/Novinky-clanky/novinky-clanky/test-centrum-pro-dji-drony-a-software-dji-terra