Spolupráce s asociací terénních cyklistů ČeMBA přinese testování produktů DJI v náročných podmínkách, podpoří také propagaci Česka v zahraničí.

Terénní cyklistika zažívá v Česku i po celé Evropě velký rozvoj, pohyb na kole v přírodě patří mezi nejpopulárnější volnočasové aktivity. Česká mountaibiková asociace, nezisková organizace sdružující terénní cyklisty, se podílí na udržování a rozvoj podmínek pro tento populární sport. Velký důraz přitom klade na ohleduplné chování k přírodě, lidem i majetku.

„Česko se postupně stává cyklistickou velmocí. Infrastruktura domácích bikových lokalit a stezek pro začátečníky, rodiny i nejnáročnější jezdce má světovou úroveň. Chceme to ukazovat českým cyklistům, ale i těm zahraničním. Za alpskými zeměmi totiž Česko zatím hodně zaostává v propagaci,“ naznačil předseda ČEMBA Václav Volráb, kde budou mimo jiné pomáhat produkty DJI.

Jednatel DJI Telink Jaroslav Řešátko pak vyzdvihuje technický pohled: „Bikeři stáli u zrodu popularity akčních kamer a dronů. Terénní cyklistika je oblíbená, akční a dobrodružná. Hlavními požadavky je náročné spojení nízké hmotnosti a rozměrů, odolnosti a maximální kvality výstupu. Je to ideální prostředí pro použití našich produktů, těším se na materiál pořízený drony DJI i důkladné otestování stabilizátorů a kamer z řady DJI OSMO.“

Hlavním garantem využití techniky DJI bude držitel řady profesních ocenění (Czech Press Photo, Sportovní fotografie roku) Petr Slavík. Biková videa a fotografie budou využity například pro vznik reportáží pro nejčtenější bikerský časopis Velo, v dalších českých médiích, klíčovou roli budou hrát ale také v přípravě materiálů pro propagaci cyklistického Česka v zahraničí prostřednictvím projektu MTBCzech.cz.

Petr Slavík na Instagramu: https://www.instagram.com/slavikpetrcom/
Petr Slavík na webu: https://www.slavikpetr.com/
ČeMBA: http://cemba.eu/