DJI Terra šetří čas a peníze

Pomocí dronů lze data nasnímat přesně a efektivně. Důležitou roli hraje i software pro zpracování.

Chcete vědět, že vyšel nový článek? Pro přihlášení k odběru newsletteru, klikněte sem.

Nová legislativa výrazně usnadnila vstup do oblasti podnikání s drony. Nové EU nařízení nerozlišuje hobby a komerční lety. V nízkém riziku, v podkategoriích A1 a A3, je možno provádět i komerční lety. Povinné je pouze pojištění (pozor, nestačí verze hobby).

Více o nové legislativě zde


Pokud právě startujete vlastní podnikání s drony, možná jste ještě před nákupem hardwaru zvažovali výběr softwaru pro zpracování dat. Koneckonců nasbíraná data jsou to nejcennější a hlavní důvod, proč drony pro podnikání používáme. Pouze kvalitním zpracování dat využijete celý potenciál vašich dronů.


Intuitivní platforma pro mapování


DJI Terra je software typu “vše v jednom”. Obsahuje všechny nástroje, které geodeti nebo vedoucí projektů mohou potřebovat k plánování, vizualizaci, zpracování a analýze leteckých dat.
Je plně kompatibilní s kompaktními a nejpřesnějšími mapovacími drony od DJI Phantom 4 RTK a Phantom 4 PRO. Terra je intuitivní a snadno použitelný software. K jeho používání nepotřebujete mnoho geodetických zkušeností a přesto získáte ty nejlepší výsledky.

Vezměme si například plánování misí. Jelikož Terra podporuje více metod plánování tras, jako je let po bodech, 2D mapování a plánování šikmých misí, automatizace složitých misí trvá jen několik kliknutí. Existuje spousta nastavitelných parametrů (nadmořská výška, rychlost, úhel sklonu závěsu, směr letadla atd.), Které můžete ovládat, abyste z průzkumu získali požadovanou úroveň podrobností. Pro lepší přesnost lze snadno začlenit zemní kontrolní body (GCP).


Mapování v reálném čase


DJI Terra je také ideální pro mapování v reálném čase - funkce, která je zásadní pro časově citlivé mise, kde je třeba učinit rozhodnutí během několika minut. Terra můžete použít ke generování 2D mapy v reálném čase, nebo rychle vykreslit a vizualizovat 3D mračno bodů mapované oblasti, abyste zjistili, zda je potřeba více letů k pokrytí mezer v modelu.Zpracování dat jednoduše a intuitivně

Po dokončení snímání jednoduše vyjměte SD kartu, připojte ji k notebooku a importujte fotografie ke zpracování. Funkce rychlého zpracování Terra vám poskytne podrobné a přesné výsledky měření pro jakékoliv prostředí prostřednictvím 2D mapy s vysokým rozlišením a realistických rekonstrukcí 3D modelů. 3D modely jsou plně navigovatelné, což znamená, že můžete podrobně prohlížet všechny funkce modelu nebo dokonce prohlížet každou fotografii modelu jednotlivě, abyste určili všechny kritické prvky ve skutečném prostředí.


U 2D map jsou algoritmy Terry optimalizovány pro tři scénáře rekonstrukce:

Field: Navrženo pro sběr dat z relativně ploché půdy nebo pole
Urban: Určeno pro oblasti v zástavbě s budovami různých výšek.
Fruit Tree: Určeno pro sady, vinice, nebo terén s velkými rozdíly v nadmořských výškách terénu
K dispozici je také několik 2D a 3D analytických nástrojů, které můžete použít k měření lineárních vzdáleností a povrchových ploch nebo k výpočtu objemů materiálu. Dále můžete kdykoliv do modelu přidat popisové štítky, abyste zlepšili komunikaci s týmem během komplexních, dlouhodobých stavebních nebo infrastrukturních projektů.


Efektivnější než kdy dříve

S novou aktualizací softwaru DJI Terra se pozoruhodně zvýšila schopnost zpracování dat pro rozsáhlou rekonstrukci. Terra je nyní o 400 procent účinnější než dříve. Zatímco dříve jste potřebovali 1 GB RAM ke zpracování 100 snímků z Phantom 4 RTK, Terra nyní dokáže se stejnou pamětí zpracovat 400 snímků za stejnou dobu.

Pro srovnání
Dříve: Terra potřebovala 64 GB RAM, aby mohla za 4 dny převést 22 744 obrázků na vysoce kvalitní 3D model
Nyní: Terra potřebuje k provedení stejného úkolu pouze 12 GB RAM

To znamená, že Terra dokáže zpracovat více dat na jednom zařízení než většina jejích dnešních konkurentů. A váš počítač má výkonovou rezervu, aby mohl vykonávat další úlohy, zatímco Terra pro vás provádí rekonstrukci detailního 3D modelu.

Podrobné plánování inspekčních misí

V DJI Terra lze automaticky generovat body na trase a letové trasy na základě jednoho nebo více bodů vybraných ve 3D modelu nebo mračnu bodů (i mračnu bodů třetích stran). Na obrazovce se zobrazuje simulovaný pohled kamery včetně plánované pozice dronu, který umožňuje lepší výběr trasových bodů a efektivnější plánování trasy letu a automatizaci pracovních postupů inspekce.


Odkazy: 

Přesvědčte se na vlastní oči v našem testovacím centru!

Tvoříme 3D model 1. díl

Tvoříme 3D model 2. dílNemáte žádné zkušenosti s drony? Už vůbec ne s touto konkrétní technikou? Drony i software máme připravené k předvedení.

Nevíte jak správně létat, máte za sebou základní testy? Nebo se na ně teprve připravujete?


Zvažujete přechod do kategorie Specific? Chcete se opravdu něco dozvědět, ne pouze projít? Můžeme nabídnout některé z našich osvědčených školení.

Potřebujete si o problematice promluvit, nebo poslat nabídku? Volejte 602 395 889


Chcete se dozvědět více o využití dronů v průmyslu a podnikání? Klikněte ZDENejčtenější články související s provozem dronů:

EVROPSKÁ LEGISLATIVA, NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY SOUVISEJÍCÍ S REGISTRACÍ
https://www.djitelink.cz/cs/Novinky-clanky/legislativa/nova-legislativa-otazky-a-odpovedi-hobby-provoz-video

NOVÁ LEGISLATIVA - OTÁZKY A ODPOVĚDI, provoz v kategorii OPEN
https://www.djitelink.cz/cs/Novinky-clanky/legislativa/evropska-legislativa-nejcastejsi-dotazy-souvisejici-s-registraci