Evropská legislativa - videa

Informační animované video EASA, registrace a základní pravidla pro let

EASA -  Agentura Evropské unie pro bezpečnost letectví, tvůrce nové evropské legislativy pro drony vytvořila edukační video. Dozvíte se v něm úplně základní informace. Doporučujeme jeho shlédnutí.

Ve videu je jedna, několikrát se opakující, zavádějící informace. Poznáte která?Drony a modely - změny pravidel provozu od 31.12.2020

Video Aliance UAVA a Svazu modelářů k novým změnám v pravidlech provozu dronů od 31.12.2020. Video bylo natočeno se zástupci ÚCL a Ministerstva dopravy a podporou Letecké amatérské asociace, Aeroklubu ČR a ŘLP.UAVA webinář – drony specific 2021

Dne 25.11.2020 proběhl webinář Aliance pro bezpilotní letecký průmysl se zástupci Ministerstva dopravy a Úřadu pro civilní letectví, který odpoví na spoustu zásadních dotazů.

Víte, že i profesionálové se musí zaregistrovat od 31.12.2020 i když mají platná povolení k létání a leteckým pracím? Že bude nutnost označit všechny drony přiděleným registračním číslem provozovatele? Nebo že od 1.1.2021 už nebude možné podávat žádosti o výjimky létání v „HOP“? Nebo že se nebude už vydávat povolení k leteckým pracím a nebudou praktická přezkoušení? A co nutnost dokládat analýzu rizik SORA, co certifikace LUC? Vše a mnohem více naleznete ve webináři zde k přehrání.

Webinář od EASA zaměřený na hobby provozovatele (v angličtině)

Vysvětluje provoz v přechodném období i po něm. Můžete se přesvědčit, že se současnými drony bude možné létat i v roce 2023 a dále.
Webinář od EASA zaměřený na profesionální provozovatele (v angličtině)