FAQ DJI Mavic 2

počet zhlédnutí: 14

DJI Mavic 2


Všeobecné dotazy1.Jaké jsou hlavní rozdíly mezi Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom?

Jediným rozdílem mezi oběma verzemi jsou jejich kamery.

2. Jak byl Mavic 2 ve srovnání s Mavic Pro vylepšen?

Mavic 2 je vylepšení téměř ve všech aspektech oproti Mavic Pro včetně fotoaparátu, přenosu videa, doby letu, rychlosti letu, nízkého šumu, všesměrového snímání překážek, inteligentních funkcí a funkcí Hyperlapse.


3. Je Mavic 2 kompatibilní s řadou DJI Goggles?

Ano. Mavic 2 je kompatibilní s DJI Goggles (verze firmwaru 01.04.0500 nebo vyšší) a DJI Goggles RE (verze firmwaru 01.00.0600 nebo vyšší. S brýlemi DJI Goggles lez Mavic 2 spojit bezdrátově


4. Je Mavic 2 vodotěsný?

Ne.

FOTOAPARÁT

1.Jaké jsou hlavní výhody kamer na Mavic 2 Pro i Mavic 2 Zoom?

Mavic 2 Pro je vybaven zcela novou kamerou Hasselblad L1D-20c. Zcela nový 1-palcový snímač CMOS má aktivní detekční oblast čtyřikrát účinnější než původní Mavic Pro. Velký senzor také znamená lepší výkon v prostředí se slabým osvětlením s rozsáhlejším rozsahem ISO a maximálním ISO vyšším z 3200 na 12800.

Mavic 2 Zoom je osazen 1/2,3-palcovým 12-megapixlovým senzorem s až čtyřnásobným zoomem, včetně dvojnásobného optického zoomu (24-48 mm) pro kreativnější možnosti leteckých snímků.


2. Jaké výhody má Mavic 2 Pro při nahrávání videa?

Mavic 2 Pro je schopen zaznamenat 1060bitové video 4 x 4 bit Dlog-M a 4K HDR 10bitové video s rozlišením 3840 × 2160 rychlostí 100 Mbps.

3. Jaká je ohnisková vzdálenost zoomu Mavic 2 Zoom?

Fotoaparát Mavic 2 Zoom s 24–48 mm optickou transfokací podporuje fotografování v rozlišení 4 × 1080p bezztrátového zoomu.


4.Mohu dálkovým ovladačem posunout kameru Mavic 2 o 75 ° zleva doprava?

Ne. Můžete však ovládat gimbal pohyby Mavic 2 pomocí DJI GO 4 nebo připojeých brýlí DJI Goggles. V DJI GO 4 to provedete stisknutím a přetažením libovolného bodu na monitoru pro živé zobrazení aplikace. Při použití režimu sledování hlavy ("Head tracking") v DJI Goggles můžete gimbal otočit také doleva a doprava do maximálního úhlu 75 °.


5. Proč nemá Mavic 2 režim Portrét jako Mavic Pro?

Gimbal Mavic 2 je optimalizován pro zvýšenou stabilitu, což znamená, že kamera není schopna otáčet gimbalem podél osy otáčení. Můžete však zvolit Vertikální režim v panoramatu pro dosažení vertikální fotografie.


6.Proč má Dlog-M funkci pouze u Mavic 2 Pro a ne u Mavic 2 Zoom?

Dlog-M je k dispozici pouze na Mavic 2 Pro, protože Pro verze byla navržena s ohledem na potřeby profesionálních fotografů, splňující požadavky na větší možnosti korekce barev.

Na druhé straně, Mavic 2 Zoom má D-Cinelike pro rychlé a snadné korekce barev. Spolu s Dlog-M si D-Cinelike vyhrazuje více informací o světlech a barvách než jakýkoli normální režim korekce barev, takže ponechává více místa pro následné zpracování.


7. Může Mavic 2 pořizovat fotografie při nahrávání videa?

Ne.

FUNKCE

1.Mohu upravit ohniskovou vzdálenost pro Dolly Zoom na Mavic 2 Zoom?

Ne.


2.Jak mohu uložit původní fotografie vytvořené při natáčení videí Hyperlapse?

Přejděte na "Camera Settings"a klepněte na tlačítko „Save Original“. Můžete si vybrat, zda chcete uložit původní fotografie videa Hyperlapse ve formátu JPEG nebo RAW. V části „Storage Location“ si můžete vybrat, zda chcete ponechat kartu Micro SD nebo interní úložiště.

POHON

1. Jaká je maximální letová vzdálenost Mavic 2?

18 km v extrémním testovacím prostředí. Měřeno v podmínkách bez větru, při rychlosti letu 50,4 km / h až na 0% baterie. Ujistěte se však, že během letu máte dostatek baterie pro bezpečný návrat.


2. Jaká je maximální odolnost proti větru u Mavic 2?

Mavic 2 dokáže odolat až stupni 5 na Beaufortově stupnici. Cca 11 m/s, extrémně testováno 13 m/s. Při létání ve velkém větru se rychleji vybíjí akumulátor a hrozí nebezpečí, při větší vzdálenosti, že se nestihnete vrátit proti větru zpět k sobě.


3. Můžete na Mavic Pro použít nízkohlukové vrtule Mavic 2?

Ne, velikosti jsou různé, a proto je nelze použít na Mavic Pro.


4. Proč se liší maximální doba letu a visení u Mavic 2?

Rotorový systém Mavic 2 je optimalizován především pro dopředný let. Díky aerodynamičtějšímu draku letadla Mavic 2 spotřebovává při určitých dopředných letových rychlostech méně energie, než když se vznáší. Maximální doba visení je tedy 29 minut v prostředích bez větru, zatímco maximální doba letu může být až 31 minut konstantní rychlostí v podmínkách bez větru.

OMNIDIRECTIONÁLNÍ (všesměrové) SNÍMÁNÍ překážky

1.Co je všesměrové snímání překážek?

Všesměrové snímání překážek zahrnuje snímání překážek vlevo / vpravo, nahoru / dolů a dopředu / dozadu. Snímání pro směr doleva / doprava je k dispozici pouze v režimech ActiveTrack, POI, QuickShot a Tripod.


2. Mohu ručně zapnout / vypnout spodní pomocné světlo umístěné ve spodní části letadla?

Ano. Ve výchozím nastavení Mavic 2 je zapnuta automatická LED dioda, která zapíná a vypíná spodní pomocné světlo v závislosti na jasu prostředí. Tuto funkci můžete v aplikaci deaktivovat a můžete také ručně zapnout / vypnout spodní pomocné světlo v aplikaci.

DÁLKOVÝ OVLADAČ A PŘENOS VIDEA

1.Jak se FHD přenos videa OcuSync 2.0 zlepšil oproti prvnímu OcuSync?

OcuSync 2.0 podporuje frekvenční pásma 2,4 GHz a 5,8 GHz a vyznačuje se silnějším odporem proti rušení a možnostmi automatického přepínání, aby poskytoval přenosy videa na vzdálenost 8 km při 1080p (bez překážek, bez rušení a v souladu s požadavky FCC).


2. Jaká je latence OcuSync 2.0?

120–130 ms, což je o 40–50 ms lepší než první generace.


3. Podporuje dálkový ovladač výstup HDMI?

Ne.


4. Mohu připojit svůj smartphone k dálkovému ovladači pomocí běžného kabelu USB?

Běžný kabel USB můžete použít k připojení smartphonu k dálkovému ovladači prostřednictvím portu USB na spodní straně ovladače (nezapomeňte vytáhnout kabel na portu Micro USB). To se však může ukázat jako mírně nepohodlné při létání. Kabely s různými konektory jsou dodávány s letadlem, takže si můžete vybrat ten, který je pro vás nejvhodnější.


5. Podporuje Mavic 2 ovládání Wi-Fi?

Ne. Můžete jej ovládat pouze pomocí dálkového ovladače.


6. Jaká mobilní zařízení podporuje dálkový ovladač?

Mobilní telefony o tloušťce 6,5–8,5 mm a délce nejvýše 160 mm se pohodlně vejdou do dálkového ovladače. Důrazně doporučujeme odstranit ochranný kryt před připojením mobilního telefonu. U tabletu mimo tyto rozměry si prosím zakupte držák tabletu DJI Mavic 2.

BATERIE

1.Mohu použít nabíjecí HUB baterií k nabíjení čtyř baterií současně?

Ne. Nabíječka baterií nabíjí baterie postupně podle úrovně výkonu od vysoké po nízkou, čímž se vyhýbá problémům s jejich výměnou během nabíjení. Postupné nabíjení vám dává plně nabitou baterii nejrychlejším možným způsobem.


2.Jak dlouho trvá úplné nabití baterie?

Přibližně 1,5 hodiny.


3.Jak mám nakládat s bateriemi, když se delší čas nepoužívají?

Doporučuje se plně nabít baterie alespoň jednou za tři měsíce.

AKTUALIZACE FIRMWARE

1. Mohu při aktualizaci aplikace DJI GO 4 používat jiné aplikace?

Ne. Pokud tak učiníte, aktualizace selže. Poté budete muset stáhnout firmware a znovu jej aktualizovat.


2.Mohu se odpojit od internetu po stažení firmwaru?

Ano.


3.Co mám dělat, když jsou verze firmwaru letadla a baterií nekompatibilní?

Připojte Mavic 2 k aplikaci DJI GO 4. Aplikace poté automaticky zkontroluje kompatibilitu firmwaru. Upgradujte podle pokynů.


4. Podporuje dálkový ovladač Mavic 2 hot swapování při připojení k DJI Assistant 2?

Ne. K připojení k aplikaci DJI Assistant 2 je třeba připojit dálkový ovladač kabelem USB a poté jej zapnout.


5. Jaké faktory mohou vést k selhání aktualizace?

1. Nízká úroveň nabití baterie. Před instalací aktualizace se ujistěte, že úroveň baterie je nad 50%.

2. Během aktualizace se vypne Mavic 2 nebo dálkový ovladač. Pokud k tomu dojde, restartujte Mavic 2 a dálkový ovladač a spusťte aktualizaci znovu.

3. Internet byl během stahování firmwaru odpojen. Pokud selhání aktualizace přetrvává nebo se dálkový ovladač nepřipojí k letadlu, mohou mezi zařízeními existovat nekonzistence firmwaru. V takovém případě použijte DJI Assistant 2 ve svém počítači k samostatné aktualizaci letadla a dálkového ovladače na nejnovější verze.

Kompas

Jak je důležitá kalibrace kompasu pro bezpečnost letu dronu?

Velmi důležitá. Kompas je nejklíčovější čidlo potřebné pro orientaci letadla. Neprovádění kalibrace je nejčastější příčinou nehod.


Jak kalibrovat kompas?

Spusťe kalibraci v nastavení dronu -> Advanced Settings -> Sensors -> Compass. Po rozsvícení žlutých LED diod otáčejte letadlo horizontálně o 360 - 500°. Po rozsvícení zelených diod otočte letadlo nosem dolů a otáčejte znovu podle stejné osy, dokud nepřestane svítit zelená a letado nezačne blikat standardně.

videonávod: https://www.youtube.com/watch?v=DHCDJKChXTE

Kde kalibrovat kompas?

Kompas vždy kalibrujte minimálně několik metrů od kovových konstrukcí, vysílačů a jiných zdrojů elektromagnetického rušení. Nikdy kompas nekalibrujte na střese auta, na kovových konstrukcích jako střechy budov, parkoviště podzemních garáží, nebo na kolejích. Zvolte vhodné místo např. na trávě nebo asfaltu, daleko od kovů.


Jaký vliv má na kalibraci kompasu bezprostřední okolí?

Ovlivňuje výsledek kalibrace. Nikdy nebuďte v bezprostředním okolí kovů a elektromagnetického rušení. Pozor na velké a těžké náramky, hodinky na rukou osoby, která kalibraci provádí.


Kdy může kompas, pracovat nepřesně - kdy může “zblbnout”?

Pokud nakalibrujete kompas např. 1 metr od železa (podzemní garáže nebo jiná kovová konstrukce pod Vámi), pak se bude kompas chovat standardně právě 1 m od železa - tam, kde jste ho zkalibrovali. Pokud s takto špatně zkalibrovaným kompasem vzlétnete a vzdálíte se z 1 metru např. na 10 metrů od železa, dostanete se do velmi odlišných podmínek, na které kompas není nakalibrován a nebude během celého letu dobře fungovat.


Jaké druhy kompasů jsou na moderních dronech?

Dnes se používají tvz. "antistatic" kompasy. Pokud jsou dobře zkalibrovány, je náročnější je během letu ovlivnit.DJI Mavic Air a MAvic 2 disponují funkcí "Vision compass", kdy jsou pro orientaci použity okolní kamery - antikolizní čidla. V případě chyby hardwarového kompasu jej automaticky zastupují (pokud mají dostatek světla a referenčních objektů).

Diskuze k produktu
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotazVaše jménoVáš e-mail(E-mail nebude zveřejněn)NadpisText příspěvku
Zeptat se
Vaše jménoVáš e-mail(E-mail nebude zveřejněn)Text příspěvku
Přidat reakci
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše