faq kompas

počet zhlédnutí: 50

Kompas

Jak je důležitá kalibrace kompasu pro bezpečnost letu dronu?

Velmi důležitá. Kompas je nejklíčovější čidlo potřebné pro orientaci letadla. Neprovádění kalibrace je nejčastější příčinou nehod.


Jak kalibrovat kompas?

Spusťe kalibraci v nastavení dronu -> Advanced Settings -> Sensors -> Compass. Po rozsvícení žlutých LED diod otáčejte letadlo horizontálně o 360 - 500°. Po rozsvícení zelených diod otočte letadlo nosem dolů a otáčejte znovu podle stejné osy, dokud nepřestane svítit zelená a letado nezačne blikat standardně.

videonávod

Kde kalibrovat kompas?

Kompas vždy kalibrujte minimálně několik metrů od kovových konstrukcí, vysílačů a jiných zdrojů elektromagnetického rušení. Nikdy kompas nekalibrujte na střese auta, na kovových konstrukcích jako střechy budov, parkoviště podzemních garáží, nebo na kolejích. Zvolte vhodné místo např. na trávě nebo asfaltu, daleko od kovů.


Jaký vliv má na kalibraci kompasu bezprostřední okolí?

Ovlivňuje výsledek kalibrace. Nikdy nebuďte v bezprostředním okolí kovů a elektromagnetického rušení. Pozor na velké a těžké náramky, hodinky na rukou osoby, která kalibraci provádí.


Kdy může kompas, pracovat nepřesně - kdy může “zblbnout”?

Pokud nakalibrujete kompas např. 1 metr od železa (podzemní garáže nebo jiná kovová konstrukce pod Vámi), pak se bude kompas chovat standardně právě 1 m od železa - tam, kde jste ho zkalibrovali. Pokud s takto špatně zkalibrovaným kompasem vzlétnete a vzdálíte se z 1 metru např. na 10 metrů od železa, dostanete se do velmi odlišných podmínek, na které kompas není nakalibrován a nebude během celého letu dobře fungovat.


Jaké druhy kompasů jsou na moderních dronech?

Dnes se používají tvz. "antistatic" kompasy. Pokud jsou dobře zkalibrovány, je náročnější je během letu ovlivnit.DJI Mavic Air a MAvic 2 disponují funkcí "Vision compass", kdy jsou pro orientaci použity okolní kamery - antikolizní čidla. V případě chyby hardwarového kompasu jej automaticky zastupují (pokud mají dostatek světla a referenčních objektů).

Diskuze k produktu
Máte otázku? Zajímá vás konkrétní detail? Zeptejte se nás.
Položit dotaz
Nový dotazVaše jménoVáš e-mail(E-mail nebude zveřejněn)NadpisText příspěvku
Zeptat se
Vaše jménoVáš e-mail(E-mail nebude zveřejněn)Text příspěvku
Přidat reakci
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše