Jan JenkaMavic 2 ZOOM z naší půjčovny a Road Trip po Švýcarsku. Koukněte na fotky a přečtěte si krátké povídání
Léto je ideální čas na cestování po Evropě. Rozhodli jsme se trochu poupravit kufr auta na „pojízdnou postel“ a vydali se na roadtrip do hor. V plánu bylo podívat se do Švýcarska, Dolomit a rakouských Alp.
Kromě mé přítelkyně mi dělal v autě společnost i nový dron DJI Mavic 2 Zoom a já se nemohl dočkat, až s ním udělám první záběry. Rozměrově je stejný jako první verze Mavic Pro a dá se jednoduše složit do batohu. Při cestování a někdy náročných horských výšlapech pro mě nebyl žádnou extra přítěží, a zároveň byl vždy po ruce. Hned po rozložení a připojení mobilu k vysílačce mě překvapilo, jak rychle a snadno probíhá komunikace mezi vysílačkou a dronem, který byl skoro hned připraven do akce. Jak Mavic 2 Pro, tak i Zoom mají spoustu zajímavých letových režimů a funkcí snímání, které vám dokážou usnadnit zachycení toho správného záběru. Jak už název napovídá, Zoom navíc dokáže dvojnásobně opticky přiblížit snímaný objekt. Snadno se dá tedy v letu měnit perspektiva a vytvářet tak tzv. Dolly zoom, který dá záběru úplně jiný rozměr. Já osobně jsem využil nejvíce funkci Super-resolution photo, díky které se dají pořídit fotky v rozlišení 48 Mpx. Dron ve vzduchu postupně nazoomuje a vyfotí 9 fotek, které pak spojí do jednoho celku.

Za týden jsme navštivili spoustu úžasných míst, vodopádů, průzračně čistých jezer a dostali jsme se i k ledovci. Díky DJI Telink jsme mohli tyhle místa zdokumentovat i ze vzduchu a vy se na ně můžete podívat níže. Třeba i najdete inspiraci na další cestu jen pár hodin od našich hranic.

Instagram: @janjenka