Na Mavic 3 jsme čekali celou věčnost. V loni na podzim, když ho DJI konečně představil veřejnosti, vyvolal opravdu velký poprask a dnes můžeme společně odhalit všechna jeho tajemství.


Na začátek je třeba zmínit, že tuto exkluzivní novinku lze pořídit v několika variantách. Na našem e-shopu najdete verzi Základ, Fly More Combo a Cine.


Základní varianta obsahuje jen to nejnutnější, čili dron a příslušenství, bez kterého se Mavic neobejde (ovladač, jeden pár kniplů, akumulátor, nabíjecí a propojovací kabeláž k RC a 3 páry vrtulí). Verze Fly More Combo má příslušenství navíc (kabeláž pro ovládání, 3 baterie, 6 párů vrtulí, nabíjecí hub pro 3 akumulátory, přepravní tašku a ND filtry 4/6/16/32). Varianta Cine, která se liší licencí na Prores, integrovaným 1TB SSD diskem, balením filtrů ND 64-512 navíc a kabelem 10 GB/s pro stažení záznamů z SSD, je určena pro opravdové profesionály.  

 

Dron je schopen zaznamenat realitu ve srovnatelné kvalitě jako Mavic 2 PRO. Zásadním rozdílem je však kamera se dvěma čočkami, která dokáže natáčet až do rozlišení 5,1K v 10bit 4:2:0 a 50 FPS. Kromě toho nabízí možnost VRB a CRB, kterou ocení obzvlášť kameramani. Další výhodou v pořadí je větší snímač (známe ho z videokamer jako je GH5), jenž se stará o méně šumu ve tmě a kvalitnější podání fotografií za horších světelných podmínek. 


Součástí Mavicu 3 je optická kamera L2C-20c od značky Hasselblad, která navazuje na kvalitu a úspěch svého předchůdce L1D-20c. Výsledné fotografie si díky tomu zachovávají standard HNCS. Dronu nesmí chybět ani 163mm objektiv, který je ekvivalentem 7násobného zoomu. I přes zoomování je ale obraz v kvalitě 4K.  
Dalším velkým tahákem je samotná 46minutová výdrž dronu. Let je opravdu bezpečný, protože kvadrokoptéra hravě rozpozná každou překážku až na 200metrovou vzdálenost ve všech směrech. To je možné díky speciální funkci APAS 5.0.


Výhodou je také stabilita Mavicu při silnějším větru - oproti předchozím modelům je dron odolnější o 50 %. Kromě toho si jeho kvalitní filtry, které jsou v praktické sadě o síle ND4-512, hravě poradí i s ostrým sluncem.Tento dron je ideálním strojem pro profesionály. To naznačuje jak samotná kamera Mavicu 3 a její vlastnosti, tak cena dronu. Pokud profík jste a chcete do kvadrokoptéry investovat, vyplatí se vám koupit varianta Fly More Combo s doplňkovým příslušenstvím. U verze Cine je pak atraktivní licence na Prores.


Jestli vás zajímá víc, určitě si pusťte naše youtubové video, ve kterém najdete recenze dvou profíků. Součástí je také unboxing a menší srovnání s jinými drony od DJI.Potřebujete si o problematice promluvit, nebo udělat nabídku na míru?
Volejte 602 395 889
Chcete se dozvědět více o využití dronů v průmyslu a podnikání? Klikněte ZDENejčtenější články související s provozem dronů:

EVROPSKÁ LEGISLATIVA, NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY SOUVISEJÍCÍ S REGISTRACÍ
https://www.djitelink.cz/cs/Novinky-clanky/legislativa/nova-legislativa-otazky-a-odpovedi-hobby-provoz-video

SPECIFICKÁ KATEGORIE (SPECIFIC), PROVOZ BEZPILOTNÍCH SYSTÉMŮ
https://www.djitelink.cz/cs/Novinky-clanky/legislativa/specificka-kategorie-specific-provoz-bezpilotnich-systemu

NOVÁ LEGISLATIVA - OTÁZKY A ODPOVĚDI, provoz v kategorii OPEN
https://www.djitelink.cz/cs/Novinky-clanky/legislativa/evropska-legislativa-nejcastejsi-dotazy-souvisejici-s-registraci