Mavic MINI - Malý profesionálJe to necelý půlrok od uvedení Mavica Mini na trh. A to je dostatečný čas na to, aby se dron řádně otestoval, vyzkoušel a udělal si mezi námi nějaké postavení.


Technické parametry a specifikace nekoho zklamou, jiného nadchnou, ale na jedné věci se určitě většina shodne a to, že cena za takovýhle stroj je více než skvělá. Pokud se někdo někdy snažil snížit hmotnost nějaké věci, produktu nebo výrobku, určitě bude vědět, jak je těžké udělat potřebné úpravy aby se alespoň o pár gramů snížila hmotnost.
Právě u nejnovějšího přírůstku od DJI Mavica Mini se to podařilo excelentně. Ve srovnání se starším Sparkem máme k dispozici 3 osou stabilizaci gimbalu a 2,7k rozlišení. Mavic Mini nám nabízí také plynulé video v rozlišení FHD při snímkování 60fps. Senzor o velikosti 12Mpx zaručuje dostatečné rozlišení a kvalitu při 2,7K videu nebo fotografii. Pokud máte raději 4K video s 10Mbps, 120fps slowmo a fotografie v Raw formátu tak je určitě volbou Mavic 2 nebo Phantom 4 (aktuálne ve verzi 2.0). A to vše je zabaleno do 249 gramů...

Pokud si správně nastavíte expozici, prípadně použijete správné příslušenství, můžete bez problému vytvořit krásné snímky nebo videa i bez nutnosti raw formátu či velkého rozlišení.
Co se týče letových vlastností, nemůžeme je očekávat tak skvělé jako u modelu Mavic 2. Jako lehčí stroj se ve větším větru chová hůře. Váha mu ovšem neubírá na výdrži. Letový čas si drží na hodnotě 30 minut a skvělý výkon má i v nízké teplotě. Kompatibilita a skladnost jsou velkou výhodou, kdy je možné tento dron přepravit bez problému i v kapse. Kompletní balení v Combo verzi  není větší než balení od dětských tenisek a dron je tedy velmi kompaktní a skladný.

Pokud máte chuť si jenom trochu zalétat, základní balení je dobrá volba. Pokud nechcete každou půl hodinu čekat na nabití baterie, v poměru ceny je velmi výhodná investice do Mavica Mini v kombo balení. Čeká pak na vás, jak je zvykem u DJI, 2 baterie navíc, náhradní vrtule, dizajnový kufřík, nabíjecí stanice pro všechny 3 baterie a ochranné oblouky. Pokud by jste hledali více možností, je tady i další příslušenství, které k dronu lze dokoupit, zejména služba DJI CARE, která nabízí roční záruku na náhodné poškození produktu, hlavně poškození vodou a nabízí až dvě plné náhrady za malý příplatek, pokud dojde k náhodnému poškození vašeho modelu při běžném používání, který by nebyl uznán jako záruční poškození.

Mavic Mini, jak již slogan napovídá “The Everyday Flycam”, je skvělý každodenní dron pro všechny.