Srovnání DJI Pocket 2 vs Osmo Pocket: Co je nového? 

Srovnali jsme pro vás DJI Pocket 2 s Osmo Pocket. Podívejte se na všechny hlavní rozdíly mezi těmito dvěmi kapesními kamerami.

DJI Pocket 2 je nejnovější kamerka s mechanickou stabilizací od DJI. Sdružuje inteligentní funkce v kompaktním provedení. DJI Pocket 2 nabízí uživatelům kreativní flexibilitu a širokou škálu užitečného příslušenství. Pojďme se nyní podívat, co je nového v porovnání s původním DJI Osmo Pocket, které vyšlo v roce 2018.

DJI Pocket 2 vs Osmo Pocket: kamera/ fotoaparát

Přestože DJI Pocket 2 vypadá téměř totožně jako DJI Osmo Pocket, změn je více než je na první pohled zřejmé. Kromě honosného červeného pruhu lemujícího kameru má DJI Pocket 2 vylepšená “střeva” fotoaparátu. Nová vylepšení posunou vaši tvorbu ještě na vyšší úroveň.DJI Pocket 2: dokonalejší fotoaparát

DJI Pocket 2 dokáže vytvořit až 64MP fotografie, což z něj činí jasnou jedničku v poměru velikosti těla vs. rozlišení fotografie na trhu. S tímto malým ale výkonným fotoaparátem můžete pořizovat fotografie, které okouzlí nejen vás ale i vaše okolí.

DJI Pocket 2: větší senzor pro ještě lepší detaily.

1 / 2,3 - palcový snímač původního Osmo Pocket byl nyní na upgradován. U nového modelu DJI Pocket je nyní 1 / 1,7- palcový snímač. Co tento rozdíl znamená? Můžete si vychutnat lepší kvalitu obrazu během dne i za snížených světelných podmínek.  Budete pořizovat vysoce kvalitní záběry, ať jste kdekoli. Díky této aktualizaci je DJI Pocket 2 dokonalým ''mini'' snímacím zařízením pro každou příležitost!DJI Pocket 2: lepší selfie

DJI Pocket 2 má FOV (Field of view - šířka zorného pole)  93° ve srovnání s 80° zobrazením Osmo Pocket. Ohnisková vzdálenost a clona byly zvýšeny z 26 mm,  f / 2,0 na 20 mm,  f / 1,8.

Co tyto aktualizace specifikací znamenají pro každodenní tvůrce obsahu, kteří prostě chtějí nejlepší možné fotografické zařízení? Lepší a širší obraz, díky čemuž je DJI Pocket 2 ideální pro natáčení vlogů, cestovních videií a selfie.DJI Pocket 2: lepší automatické zaostřování

Kdo by nechtěl rychlejší funkci automatického zaostřování při sledování rychle se pohybujícího objektu? DJI Pocket 2 je vybaven hybridním AF 2.0, který umožňuje fotoaparátu rychle a přesně zaostřit na objekt. S radostí budete využívat tuto šikovnou funkci nejen při akčních záběrech.

DJI Pocket 2 vs Osmo Pocket: nové funkce

Chvíle, na kterou jsme všichni čekali. Nové funkce DJI Pocket 2 jsou jednoduše revoluční. Pokud jste si mysleli, že DJI Osmo Pocket byl skvělý produkt, počkejte, až uvidíte, co všechno umí jeho nástupce - DJI Pocket 2.

Rychlé probuzení

Součástí kouzla natáčení na cestách je zachycení spontánních okamžiků. Poslední věc, kterou chcete řešit, je zdlouhavé zapínání a nastavování kamery, zatímco zajímavý okamžik zmizí. DJI Pocket 2 tento problém řeší pomocí funkce Fast Wake, která umožňuje uživatelům zapnout zařízení a začít natáčet během několika málo sekund.

HDR video

DJI Pocket 2 nově dokáže zachytit vaše neobyčejné okamžiky působivým HDR videem pro ještě více detailů a živější barvy. Záběry rodinné oslavy tak nikdy nevypadaly lépe.

DJI Matrix Stereo

Další způsob, jak DJI Pocket 2 zintenzivňuje svou dominanci na trhu, je v oblasti zvuku. DJI Matrix Stereo je systém složený ze čtyř mikrofonů, který nabízí pohlcující zvuk, který učiní váš záznam v ještě více zajímavější. Prožijte znovu své oblíbené okamžiky, nyní i s naprosto dokonalým zvukovým zážitkem.Osminásobný  zoom

DJI Pocket 2 podporuje až osmi-násobné přiblížení fotografií, až čtyř-násobné přiblížení videí a dokonce i zvukové přiblížení, čímž odemyká více kreativních možností než kdy dříve. Zvukové přiblížení je nová funkce, která koncentruje zvuk při přiblížení a snižuje hlasitost čehokoliv, co není v záběru.

SoundTrack

S funkcí SoundTrack může DJI Pocket 2 upravit směr nahrávání zvuku na základě směru kamery. Šikovné, že? Už se nemusíte starat o to, aby se při nahrávání zachytil ten správný zvuk, vše je automaticky synchronizováno.

Mód pro vytváření příběhů

DJI Pocket 2 vylepšuje režim StoryMode z původního DJI Osmo Pocket a nabízí uživatelům ještě zajímavější kreativní možnosti. Šablony jsou nyní přednastaveny přímo v zařízení Pocket 2. Není třeba se připojovat k aplikaci DJI Mimo.

Zpomalený pohyb

DJI Osmo Pocket dokázalo při rozlišení 1080p 4x zpomalil záběry, DJI Pocket 2 to dokáže dokonce 8x. To se může hodit například tehdy, když natáčíte rychle se pohybující objekty či osoby. Panorama

Jak DJI Pocket 2, tak Osmo Pocket vám umožní zachytit působivá 180° a 3 × 3 (snímky složená) panorama. Tato funkce je skvělá pro vytvoření velkých fotografií. Navíc Pocket 2 zavádí rychlé panoramatické šití, které vám umožní prohlížet panoramatické snímky přímo na dotykové obrazovce. Tato přidaná funkce vám umožní využít tento miniaturní kapesní fotoaparát na maximum.

DJI Pocket 2 vs Osmo Pocket: nové příslušenství

Mini ovládací joystick

Tento malý joystick DJI Pocket 2 vám umožňuje pohybovat kamerou ve všech směrech nebo záběr přiblížit či oddálit, jak jen si přejete, čímž získáte ještě větší přesnost a kontrolu.

Vylepšená rukojeť

Pro optimální pocit z pořizování záběrů je rukojeť DJI Pocket 2 Do-It-All připravená pro bezproblémovou integraci s mnoha dalšími doplňky.

Mikro stativ

Tento malý stativ vyrobený speciálně pro DJI Pocket 2 nabízí ještě větší stabilitu, hodí se například při vytváření panorama nebo timelapse.Nabíjecí pouzdro

Stejně jako Osmo Pocket má DJI Pocket 2 speciální nabíjecí pouzdro, které zařízení nabíjí a chrání najednou. Můžete do něj také vložit dvě karty micro SD, čtyři ND filtry a dva adaptéry pro smartphony. Pamatujte, že kvůli rozdílům ve velikosti není nabíjecí pouzdro Osmo Pocket kompatibilní s DJI Pocket 2 či naopak.
DJI Pocket 2 vs Osmo Pocket: které zařízení vybrat, které je lepší?

DJI Osmo Pocket je stále jedním z nejpříjemnějších ručních stabilizátorů. Díky široké škále působivého příslušenství, jako je Do-It-All Handle a různým vylepšením jako například možnost pořídit 64MP fotografie a díky většímu 1 / 1,7 palcovému snímači, má DJI Pocket 2 jasnou převahu. S DJI Pocket 2 se lépe pracuje, je pokročilejším filmovým nástrojem s působivým záznamem zvuku. Pokud hledáte kapesní filmové řešení, které je příjemné, pohotové, kompaktní a přináší ohromující kreativní obsah, pak je DJI Pocket 2 přímo pro vás.