Nový DJI Simulator zdarma pro koncové zákazníky

Již od roku 2016 máme k dispozici v naší autorizované prodejně k vyzkoušení simulátor od DJI obsahující letadla Spark, Mavic Pro, Phantom 4 a Inspire 1. Teď je tu jeho nová verze, kterou může mít naprosto zdarma každý z vás.

Koncept

V simulátoru jsou přesné modely letadel DJI Spark, Mavic Air, Mavic Pro, Mavic 2 ZOOM, Inspire 1. V placené verzi je portfolium obohaceno o průmyslová letadla enteprise, tedy DJI M210 RTK, Mavic 2 Enterprise a další.Tento software, nebo spíš hra věrně napodobuje chování letadel, přepínání letových módů POSITION, SPORT, ATTI, umožňuje létat z pohledu pilota na letadlo, z pohledu pilota na ovladač s tabletem, tablet přes celou obrazovku, nebo pohled na letadlo z pohledu třetí osoby. Každý si přijde na své.

Kameru lze naklápět a v případě Mavic 2 ZOOM i přibližovat. K dispozici je minimapa s pozicí, místem startu. Prostředí na virtuálním tabletu je shodné s aplikací DJI GO 4.

Prostředí

Hra je postavena na Unreal Engine 4, který využívá mnoho her simulujících realistické prostředí. K dispozici jsou tři mapy:

- Ostrov- Futuristické město- Hangár

Celkový dojem z grafiky je výborný, nechybí efekty světel a odrazů, efekty větru foukajícího pod letadlo, letadla i realisticky havarují.
Pilot je rovněž viditelný objekt ve hře, je možné s ním odejít jinam, nebo do něj nabourat. Koukněte na následující fotografie

  

  

Herní módy

Kromě volného létání můžete v základní verzi vyzkoušet i závod "Time Trial", nebo průlet cílů na přesnost "Tunnel run".
Placená verze umožňuje navíc další dovednostní disciplíny včetně tréninku leteckých prací pro letadla řady Enterprise

  

Ovládání

Letadlo můžete řídit na klávesnici nahrazující kniply (W, A, S, D + šipky), nebo připojit dálkový ovladač přes USB: Podporovány jsou ovladače pro Mavic Pro, Mavic 2, Phantom 3 ADV/PRO, Phantom 4/ 4 PRO, Inspire 1/2, Lightbridge 2. 

Ovládání dalších funkcí jako přepínání pohledů, přesun pilota, minimapa, klopení kamery (klopit lze i kolečkem na ovladači) zabere 14 kláves. Používat jich ale budete běžně 3-5.

První dojmy - shrnutí

I přesto, že simulátor je výborně graficky zpracován a působí více jako hra, nenechte se mýlit. Fyzika letadel je naprosto stejná jako ve skutečnosti. Pokud se rozvášníte v režimu ATTI bez podpory GPS, budete mít co dělat, abyste letadlo uřídili. Kolize jsou zde na denním pořádku a úchvatné scenérie ostrova vás po vyzkoušení nějakou dobu od monitoru nepustí. Nejlepší na tom je, že v základní verzi je simulátor zdarma

Hardwarová náročnost

Hra vyžaduje dedikovanou grafickou kartu. První testování bylo prováděno s průměrnou grafickou kartou Nvidia GTX 1050 TI 4GB, operační paměť PC 8 GB, procesor intel i5, windows 7. Na vysoké detaily simluátor běžel na 30-50 FPS. Úroveň grafiky na "Best" jsme na této sestavě netestovali.
Software vyžaduje 10 GB volného místa na disku.Instalace

1) Stáhněte instalační EXE soubor zde 
2) Přihlaste se pomocí účtu DJI, zvolte režim FREE - TRIAL VERSION
3) Instalujte. Bude se stahovat přibližně 2,5 GB.

To je vše. Létejte bezpečně!

Doplnění 1.

Pro podporu DJI vysílaček je nutný aktuální ovladač výrobků DJI. Pokud váš vysílač nekomunikuje se simulátorem, nainstalujte DJI Assistant 2 https://dl.djicdn.com/.../20180516/DJI+Assistant+2+1.2.4.exe
Instalaci spusťte jako správce, společně s Assistantem dojde i k instalaci ovladačů do systému. Pokud se z nějakého důvodu při instalaci simulátoru ovladače nenainstalovaly, toto by to mělo vyřešit.

Doplnění 2.

Simulátor funguje i s ovladačem Mavic PRO, pokud ne, na vině jsou pravděpodobně chybějíí drivery v systému, viz. Doplnění 1, nebo nekompatibilní hardware.


Sdílet tento příspěvek

Komentáře (7)

Přidal jk na 2018-10-31 13:52:51
Chce to aktivacni klic
Přidal DJI TELINK na 2018-11-02 15:44:09
V případě FREE - TRIAL VERSION není potřeba aktivační klíč
Přidal MJ na 2018-11-04 17:42:44
Dobry den, nekolik postrehu - uvadite, ze simulator ma jit ovladat ovladacem pro Mavic Pro - kez by, vyrobce na svych strankach a v manualu vyslovne uvadi jen Phantom 4 a Mavic Air, potesilo by, kdyz by fungoval i Mavic Pro. Uz samotne prihlaseni se k uctu je zatim trosku orisek - i kdyz jsem chtel aby si me login zapamatoval, nepamatuje si a je potreba heslo zadavat pokazde. Ad velikost souboru - bud installer funguje divne, nebo pribyla nejaka nova featura, kazdopadne po zalogovani a zmene mista, kam ukladat, to indikuje ze stahne cca 1.5GB - potud ok, kdyz by po dojeti pocitadla na nulu nepokracoval dal do zapornych cisel. Aktualne si to stahlo pres 30GB a vesele pokracuje ...
Přidal MJ na 2018-11-04 18:05:45
update - nevydrzel jsem, dal cca na 32GB pauzu. Po spusteni stahovani znova probihala verifikace, ktera zkoncila chybovou hlaskou a 32GB soubor zmizel. Taham znova, launcher je 2.1.0.1, hlasi ze verze 1.3.0.0 bude mit 2.48GB.
Přidal DJI TELINK na 2018-11-05 11:00:14
@MJ - S ovladačem Mavic PRO simulátor funguje, viz doplněné video výše
Přidal MJ na 2018-11-05 13:46:07
@Telink diky za info. O to vic me mrzi, ze launcher proste neni schopen na mem stroji soubor s daty korektne stahnout :/. Zkousel jsem nekolikkrat, jako admin i jako user, nekolikera reinstalace a stale nic. Link na launcher se tvari na verzi 2.1.0.0, pri instalaci ale instaluje 2.1.0.1. Soubor s daty ma mit 2.48GB, po dojeti na nulu ale pokracuje dal do zapornych cisel a nechce se mu zkoncit a soubor na disku bobtna. Po pauznuti ma probehnout validace, ta ale rekne, ze to je spatne a bud zacne tahat to same znova, nebo jen zkonci. Na prvni pohled stahovany soubor .7z vypada, ze by to mel byt 7zip archiv, ale ani 7zip ani aplikace sama ho neakceptuje. Mozna by bylo resenim vnutit simulatoru soubor korektne stazeny bokem? Win 10 64bit, korporatni, je mozne, ze nektere nastaveni systemu brani v uspesnem stazeni?
Přidal MJ na 2018-11-06 11:19:09
fyi, na jinem stroji se sedmickami se 7zip stahne v poradku a da se vnutit i druhemu stroji, jen si ho nechce rozbalit, staci obsah rozbalit do adresare se simulatorem. Ovladac od Mavica Pro se chytil po spusteni USB_Drivers_cosi_cosi.exe binarky v adresari se simulatorem, DJI Assistant 2 v tomhle smeru nepomohl.

Nový komentář

Nejnovější články Všechny články

Naši partneři