Havárie

Jednorázové i opakované Inspekce lze provádět u těžko dostupných zařízení bez použití speciální techniky. Pomocí speciálních senzorů rychle a přesně identifikujete závady. Drony vám zajistí bezpečnost personálu a umožní včasné rozhodování. Navíc budete automaticky vytvářet 2D mapy s vysokým rozlišením a 3D modely pro digitální ilustraci výsledků vašich inspekcí.

Číst více
Závady na technologiích

Rychlé nasazení dronu je možné i v těžce přístupném terénu bez další speciální techniky

S pomocí termovizní kamery dokážete velmi rychle identifikovat poškození způsobené nadměrným zahříváním

V okamžiku, kdy potřebný objekt dostanete do hledáčku kamery, je možno využít některou z automatických funkcí, např. oblétnutí dokola

Automatické snímání

Zájmový objekt nasnímáte snadno a rychle i bez předchozí přípravy. Stačí ho označit na displeji a dron se postará o zbytek. Vše si pak můžete pohodlně prohlédnout.

Zobrazit inspekci
Identifikace poruch mimo viditelné spektrum
Automatické snímání

Kromě běžné optické kontroly lze fotit objekty pomocí speciálních snímačů. K práci lze použít optické, multispektrální i termovizní kamery. Následně lze vytvořit celkovou mapu se zvýrazněním porušených částí určených k opravě.

Snadná detekce závad

Identifikujete snadno a rychle poruchy střešních krytin plochých střech.

Termovizní inspekce
Identifikace vadných spojů

Pomocí termovizní kamery snadno identifikujte technologie vystavené nadměrnému zahřívání. Dnešní drony a jejich kamery jsou navrženy pro maximální jednoduchost použití. Snadno lze volit teplotní rozsah, nebo různé barevné palety.

DJI TERRA

Jeden software na všechno.
Plánování trasy, skládání 2D map a 3D modelů, měření. Vše v jednom. Software v nejvyšší verzi, s možností detailně plánovat každý jednotlivý záběr z pohodlí kanceláře, vám předvedeme v naší kamenné prodejně, nebo přímo na letišti.

Číst více
Plánování mapovacích misí
Mapovací mise

Nechte dron rychle a efektivně nasnímat i rozsáhlé území. Mise lze kdykoliv pozastavit a po výměně akumulátorů pokračovat.

3D skenování

Detailně plánované mise pro skenování objektů z více stran a pod různými úhly. Složený model je díky tomu detailnější a přesnější

Koridor

Jednoduché plánování koridoru jako silnice, železnice, vodní toky, nebo inženýrské sítě. Koridor je rozdělen na jednotlivé úseky.

3D modely pomocí fotogrammetrie

Na základě pořízení velkého množství fotografií vzniká při zpracování 3D model. Nejběžnější výstup je realistický model, svojí realističností se může blížit standardní fotografii. Nebo tak zvaný point cloud - velké množství barevných bodů. Výhodou point cloudu je jeho průhlednost, ta je výhodou při měření vzdáleností, nebo je vhodná pro detailní plánování trasy.

3D modely pomocí laserového skenování

3D laser pořizuje velké množství bodů na základě odrazu laserového paprsku. Proti fotogrammetrické metodě má dvě základní výhody. Pro laser není důležité množství světla, funguje stejně dokonale i ve stínu. Jeho tenký paprsek dokáže proniknout např. lesem až na půdu. To znamená, že můžete vytvořit 3D model povrchu půdy i lesa. A to do takového detailu, že můžete počítat i kubaturu dřeva.

Zenmuse L1

Vertikální přesnost 5 cm
Horizontální přesnost 10 cm
Rozlišení skeneru: 240.000 efektivních bodů
Počet snímaných odrazů: 3
Úhel záběru: 70°
Odolnost: IP44
Skládání mračna bodů v reálném čase

Číst více
Rozlišení materiálů, zpracování dat

Vzhledem k různé odrazivosti různých materiálů dokáže skener rozlišit, zda se jedná o písek vodu, suchý nebo mokrý porost, sníh, led a podobně. Práce se zpracováním dat je tak velmi usnadněna. Pro zpracování dat je přímo od DJI k dispozici software DJI Terra.

Výpočty objemů a srovnávací měření
Snadné měření

V hotových modelech lze provádět měření souřadnic, vzdáleností, ploch i objemů.

Lze provádět jak jednorázové, tak opakované měření daného místa. Tím lze vyhodnotit stav před začátkem a během stavebních prací a dokonale tak kontrolovat tak průběh stavby a spotřebu materiálu.

3D model - pointcloud

Ne vždy potřebujete barevný model a obor energetiky je toho perfektním příkladem. Namísto detailního modelu s prokreslenou texturou program vytvoří jen mračno bodů (tzv. PointCloud). Mračno bodů je dostatečně kvalitní k měření GPS pozic, měření průvěsu vedení a stavu okolní vegetace, kterou je nutné pravidelně sledovat.

K tvorbě základního modelu stačí méně fotografií, zpravidla několikaminutový přelet nad objektem s kamerou namířenou kolmo dolů. Složení mračna bodů je rychlejší a dá se provést přímo v terénu. Model tohoto rozsahu zabere na disku kolem 120 MB místa.

Detailní automatizované inspekce

Plošné snímání vám nestačí? Potřebujete nasnímat jednotlivé detaily na různých místech? I tento způsob inspekce lze provést produktivně. Na základě 3D modelu (pointcloud) je možné detailní plánování z pohodlí kanceláře.Trasu s přesným nasměrováním kamery tvoříte na obrazovce. Vidíte polohu dronu i obraz, který vám kamera bude snímat v reálu.

Detekce plynů a stav ovzduší
Vyhodnocení znečištění

Oblast lze mapovat ruční pilotáží, pro přesnější měření je vhodné do bezpilotního prostředku vložit předem naplánovanou trasu. Pro rychlou analýzu provádíme měření dat v reálném čase. Data pro tvorbu map a podrobnějších reportů zpracováváme v řádu hodin až dní.

Doporučujeme
Zenmuse H20T Basic Care - Termokamera

Zenmuse H20T Basic Care - Termokamera

Nová multi-senzorová zoomovací 4K kamera určená pro modely Matric...
Detail
Máte otázku?
Máte otázku?Váš dotaz zodpovíme do druhého pracovního dne.Jméno a příjmeníVaše zprávaOdeslat
Získejte přehled
o legislativě v oblasti dronů
Více
Získejte povolení
od Úřadu civilního letectví
Více
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše