Inspekce, havárie

Došlo k havárii, poruše? Potřebujete okamžitě zjistit aktuální stav? Pro tento druh zásahu je ideální ruční navedení dronu přímo na místo. V okamžiku, kdy potřebný objekt dostanete do hledáčku kamery, je možno využít některou z automatických funkcí, např. oblétnutí dokola.

Číst více

Automatizované inspekce

Pravidelně monitorujete určitou oblast? Drony jsou připravené létat podle předem stanoveného plánu. Můžete nastavit určitou plochu, ale i naprosto detailní trasu s přesným nastavením kamery a druhem záznamu. Detailní plánování lze provádět i z pohodlí kanceláře. Před tím je nezbytné si místo zájmu kvalitně zmapovat.

Číst více

3D modely

3D modely terénu, budov a technologií jsou dnes standardním nástrojem. Umožňují odečítat rozměry a kubatury. Zjednodušují plánování, slouží jako podklady pro výstavbu, inspekci, opravy a údržbu. Mohou nahradit nedostatečnou dokumentaci. Na základě těchto dat lze připravovat vizualizace, výkazy výměr, ale například i automaticky řídit stroje pro zemní práce.

Číst více

Termovize a další speciální snímače

Termovizní kamera patří mezi nejznámější speciální snímač. Snímání teploty se se uplatňuje v celé řadě oborů. Ve stavebnictví, zemědělství, ale termokamera je například zcela nezastupitelná při pátrání a záchraně osob. Mezi další velmi rozšířený snímač patří multispektrální kamera. Její hlavní užití je v zemědělství. Tvorba 3D modelů byla v minulosti odkázaná na klasickou fotografii, aktuálně se dalším standardem stávají laserové 3D skenery. Další a další snímače postupně přibývají,umožňují měření magnetismu, korony, kvality ovzduší, detekci plynů...

Číst více

Specializovaný software

Pořízená data se obvykla zpracovávají ve specializovaných softwarech. Výrobce dronů DJI se snaží situaci uživatelům ulehčit. Nabízí software Terra, ten slouží od plánování mise až po její zpracování.

Číst více
Máte otázku?
Máte otázku?Váš dotaz zodpovíme do druhého pracovního dne.Jméno a příjmeníVaše zprávaOdeslat
Získejte přehled
o legislativě v oblasti dronů
Více
Získejte povolení
od Úřadu civilního letectví
Více
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše