DJI Maintenance - pravidelná údržba letadel (dronů)

Pojem pravidelná údržba není nic neznámého. Každý, kdo provozuje automobil, letadlo, nebo jiné technické zařízení se s tímto pojmem setkal. 
Určitě jste se setkali i s vnitřním bojem. Je to opravdu důležité? Co se stane když, půjdu na servis později, když ho vynechám…
Čím je zařízení složitější, zvláště pokud na něm závisí náš život, tím více bereme pravidelnou údržbu vážně. Existuje celá řada předpisů, která to reguluje.
Zjednodušeně můžeme říct, že když hlavním motorem není odpovědnost, tak to je strach o život a o peníze. Myšleno tak, že určitě nechceme nikoho zranit, ani přijít o svou techniku.

V leteckém průmyslu je spolehlivost letadel naprostým základem celého odvětví. Pokud se s drony chceme bezpečnému provozu v letectví přiblížit, nezbývá  nám nic jiného, než se chovat obdobným způsobem. Proto DJI zavádí systém periodické údržby pro průmyslové drony řady Enterprise.

Na průmyslové drony jsou kladeny nejvyšší nároky na kvalitu a spolehlivost systému. Pro řadu DJI Enterprise neustále rozšiřujeme podporu. Proto nabízíme i služby pravidelné údržby vašich dronů DJI Maintenance.

Základní popis

Pravidelné prohlídky DJI Maintenance jsou prováděny v autorizovaném servisním středisku DJI splňující nejnovější průmyslové standardy. Personál je profesionálně proškolen a má dlouholeté zkušenosti s údržbou a opravu letadel DJI. Servis nabízí několik variant pravidelné údržby.


Varianty pravidelné údržby

Základní (Basic Service)
Standardní (Standard Service)
Prémiová (Premium Service)

Basic Service zahrnuje:
U bezpilotních systémů provádíme důkladné čištění, kompletní upgrade letadla, vysílače, všech akumulátorů, kalibraci všech antikolizních čidel, IMU jednotky, kompasu, kontrolujeme funkce kamery vč. optiky a ostrosti, SD kartu, provádíme zkušební zálet, kdy kontrolujeme oscilace, funkce senzorů v letu a celkové chování letadla ve vzduchu.


Standard Service zahrnuje:
Totéž, co je obsaženo v Basic Service, tedy důkladné čištění, kompletní upgrade letadla, vysílače, všech akumulátorů, kalibraci všech antikolizních čidel, IMU jednotky, kompasu, kontrolujeme funkce kamery vč. optiky a ostrosti, SD kartu, provádíme zkušební zálet, kdy kontrolujeme oscilace, funkce senzorů v letu a celkové chování letadla ve vzduchu.

+ kontrola a případná výměnu snadno vyměnitelných dílů (viz tabulka)

Premium Service zahrnuje:
Totéž, co je obsaženo v Basic a Standard Service, tedy důkladné čištění, kompletní upgrade letadla, vysílače, všech akumulátorů, kalibraci všech antikolizních čidel, IMU jednotky, kompasu, kontrolujeme funkce kamery vč. optiky a ostrosti, SD kartu, provádíme zkušební zálet, kdy kontrolujeme oscilace, funkce senzorů v letu a celkové chování letadla ve vzduchu, včetně kontrola a případné výměny snadno vyměnitelných dílů (viz tabulka).

+ výměna pohonného systému (motory + regulátory)
Předleh pravidelných servisních úkonůZde je položkový přehled všech úkonů údržby Basic a Standard na ukázkovém případu 


Servisní intervaly

  • Pro základní údržbu: 6 měsíců / 200 hod.
  • Pro standardní údržbu: 12 měsíců / 400 hod.
  • Pro Prémiovou údržbu: 18 měsíců / 600 hod.


Po provedení prémiové údržby začíná proces znovu a opět startuje první interval 6 měsíců do základní údržby

 


Report

Součástí údržby je individuální report ze servisního střediska o provedených úkonech a přehled vyměněných dílů a provedených testů.
 

Podporovaná letadla (drony)

DJI Matrice 300 RTK
DJI Matrice řada 200 V1, V2
DJI Phantom 4 RTK
DJI Phantom 4 Multispectral
DJI Mavic 2 Enterprise