1.3.2016 firma DJI oficiálně představila nový Phantom 4. Co Vše je na něm nové? Pojďme se podívat:

Redundantní systém

Duální kompas a čidla IMU jednotek zajišťují maximální spolehlivost. V případě selhání primárních systému systém ihned přejde na záložní.

Vylepšená 4k kamera

Nová kamera umožňuje nahrávat video v rozlišení 3840x2160 při 30 snímcích/sek., v rozlišení 4096*2160 při 25 snímcích/sek., v režimu FullHD 1080p je možno točit až 120 snímků/sek. Byla navýšená hodnota ISO. Výrobce dále uvádí nově navrženou optiku pro zajištění vyšší ostrosti.

Akumulátor

Akumulátor se také dočkal vylepšení. Došlo ke zvýšení kapacity ze 4480 mAh na 5350 mAh a spolu s novým pohonným systémem se letová doba prodlužuje až na 28 minut. 

Materiály

Díky nově použitým materiálů jako např. jádro z hořčíkové slitiny se zachovala jak pevnost, ale hlavně hmotnost, která činí i s novým větším akumulátorem 1380 gramů

Vrtule

S novým designem přinášejí i rychlejší a snadnější způsob montáže zacvaknout-otočit

Sense and Avoid

Přední překážkový senzor zajišťuje detekci překážek až na 15 metrů. Poziční systém na spodní straně Phantoma pracuje podle výrobce až o 300% lépe, než u předchozí generace.

Fly with Tap

Najděte na zobrazovači místo, kam chcete, aby Phantom letěl a označte ho dotekem prstu. Phantom sám vyhodnotí trasu a případným překážkám se úspěšně vyhne.

Visual tracking

Označte prstem na displeji osobu nebo objekt, kterou chcete sledovat a Phantom 4 se o zbytek postará.

Sport mode

Ve sportovním režimu můžete dosáhnout rychlosti až 20 m/s. Díky vyšší stabilitě je možno stoupat až 6 m/s a klesat 4 m/s


Všechny informace, co zatím máme, jsou oficiální ze strany výrobce.O dostupnosti Phantomu 4 Vás budeme co nejdříve informovat.

Funguje všechno tak skvěle, jak DJI prezentuje? Hned jak dorazí první kusy do ČR, můžete se o tom přesvědčit na předváděcí akci, kterou budeme pořádat!