Dimi jednoho dne řekla: “Jedu na výlet, chtěla bych si udělat hezké fotky, co mi dnes můžete půjčit?” Nové DJI Action 2 bylo již vypůjčené. Tak, došlo na DJI Pocket 2. Tak vznikl článek, napsaný uživatelem, na kterého výrobce cílí tak trochu nepřímo. Také jste zvědaví, jak DJI Pocket 2 ohodnotí studentka kreativní komunikace?DJI Pocket 2 - Parťák na jakýkoliv výlet

DJI Pocket 2 jsem měla schovaný v kapse, když jsem se vydala na několikadenní výlet do hor. Zaujal mě hlavně díky kompaktnosti, lehkosti a odolnosti. Mimo těchto kvalit ale pořizuje ostré fotografie a plynulá videa, což je u tak malého přenosného fotoaparátu se stabilizátorem skvělou zprávou. 

 

Focení nebo natáčení s Pocketem 2 je zážitek sám o sobě a kvalita snímků se chytrému telefonu opravdu nevyrovná. Zařízení je podle mě důkazem toho, že člověk nepotřebuje složitou aparaturu. Vystačila jsem si s jednoduchým řešením, které přináší perfektní výsledky, a navíc vše ovládala jen jednou rukou!


Velkou výhodou je 3-osá stabilizace obrazu a 4× zoom, který je k dispozici pro 16Mpx fotografie a 1080p video. 3× zoom je nastaven pro 2.7K video a 2× zoom pro 4K video. Díky tomu uvidíte i po přiblížení všechno do nejmenších detailů. Snímky opravdu výrazně neztrácí na kvalitě. Mimo toho jsem ocenila také velmi rychlý hybridní autofokus, který se mi hodil převážně při natáčení dynamických záběrů. 

Když jsem si chtěla trochu pohrát a natáčela jsem záznamy, jenž se podobaly vlogu, mile mě překvapila funkce ActiveTrack 3.0, díky které se objektiv fotoaparátu díval vždycky tam, kde jsem se nacházela. Zkrátka ze mě nespouštěl oči bez ohledu na to, jak jsem se pohybovala.


Já osobně nejsem moc technický typ. Pokud vidím složité nastavování „technologických hraček“, raději dávám ruce pryč. Pocket 2 mě ale potěšil svým jednoduchým, a hlavně intuitivním ovládáním. Návod jsem prakticky nečetla a na vše jsem přišla během chvilky.


S čistým svědomím můžu říct, že DJI Pocket 2 je ideální parťák na cestování, a to za jakýkoliv povětrnostních podmínek, což mi přijde hrozně důležité. Já byla v horách v polovině listopadu, a to znamená jediné. Mlhu, mrazivý vzduch, neustálé mrholení a občasný sníh. I přesto jsem s Pocketem 2 pohodlně zvěčnila všechny své zážitky a užila si spoustu zábavy.


Video test Pocket 2: YouTube DJI TELINK

Pro více novinek odebírejte náš newsletter: Odkaz na odběr!