Koncem května jsme vyjeli předvést speciální záchranářské drony přímo v terénu. V Krušných horách měli desítky záchranářů možnost otestovat dosud neprodávaný dron M30T a kameru H20N, včetně kompletní řady dronů DJI Enterprise.

Jednodenní akce se zúčastnili členové horské služby a hasičské jednotky včetně speciální železniční. Přijeli i hasiči ze sousedního Německa.Cílem bylo ukázat možnosti moderních dronů, které záchranářům mohou výrazně usnadnit mj. vyhledávání ztracených osob ve špatně přístupném terénu díky termokamerám a laserovému skenování.

Účastníci akce měli možnost vyzkoušet si práci s drony Mavic 2 Enterprise Advanced, Matrice 300 s kamerou H20N a L1. A měli jsme zde i úplnou novinku v podobě H30T. Při jejím předvádění byla demonstrovaná funkce zcela nové verze software DJI FlightHub. Ten umožňuje online přenos obrazu na jakékoliv místo, ale i koordinaci a spolupráci více dronů ve vzduchu. Kromě nové techniky bylo možné vyzkoušet drony řady Enterprise ve všech velikostech. Velkým tématem bylo i sdílení obrazu během záchranné akce veliteli zásahu a dalším osobám, což je další z prvků, které usnadňují záchranářům práci. DJI FlightHub je jen jednou z možností.

 

„Venkovní akce a školení pořádáme pravidelně zhruba pětkrát za rok, toto byla naše první akce pro záchranáře přímo v terénu. Vzhledem k velkému úspěchu bychom v edukačních činnostech pro záchranné složky chtěli pokračovat,“ uvedl Jaroslav Řešátko, jednatel společnosti DJI TELINK. Desítky dalších školení pak každoročně probíhají přímo v naší pražské provozovně

Akce v Krušných horách proběhla také díky podpoře Horské služby Krušné hory, sboru dobrovolných hasičů Boží dar a skiareálu Klínovec. Na videozáznam se můžete podívat na našem YouTube kanále zde - https://www.youtube.com/watch?v=FYNVW7LsKM0.Potřebujete si o problematice promluvit, nebo udělat nabídku na míru? Volejte 602 395 889
Chcete se dozvědět více o využití dronů v průmyslu a podnikání? Klikněte ZDENejčtenější články související s provozem dronů:

POVINNOSTI PILOTŮ DRONŮ V ROCE 2022
https://www.djitelink.cz/cs/Novinky-clanky/legislativa/povinnosti-pilotu-dronu-v-roce-2022

EVROPSKÁ LEGISLATIVA, NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY SOUVISEJÍCÍ S REGISTRACÍ
https://www.djitelink.cz/cs/Novinky-clanky/legislativa/nova-legislativa-otazky-a-odpovedi-hobby-provoz-video

SPECIFICKÁ KATEGORIE (SPECIFIC), PROVOZ BEZPILOTNÍCH SYSTÉMŮ
https://www.djitelink.cz/cs/Novinky-clanky/legislativa/specificka-kategorie-specific-provoz-bezpilotnich-systemu