V dnešní digitální době, která je plná nejrůznějších vjemů, jsou děti od útlého věku zvyklé své vzpomínky zachycovat na kameru. Každý chytrý telefon se pyšní fotoaparátem, který dítěti otevírá nový svět plný možností. Není proto žádným překvapením, že multimediální tvorba je tak populárním oborem. To, co je na první pohled jen zábavou, se díky správné aparatuře může snadno proměnit ve snovou kreativní profesi. V multimediálním průmyslu se z koníčku stane jednoduše byznys.

Každému klukovi i holčičce se v útlém věku dostane do rukou telefon. I přesto, že rodiče mobily většinou kupují kvůli bezpečnosti svých dětí, telefony už dávno neslouží jen jako komunikační nástroj. Dokumentace dění běžného života většinou malé dobrodruhy nadchne natolik, že si přejí svou výbavu upgradovat. V tu chvíli na řadu přichází třeba akční kamera nebo malý dron, který může být prvním krokem k slibné kariéře. Příběh Marka


Desetiletý Marek bez svého telefonu nedal ani krok. Neustále fotil svou rodinu i kamarády a pokoušel se natáčet vlogy, které viděl u svých oblíbených tvůrců na YouTube. Aby bylo pro něj vlogování jednodušší, rodiče mu k Vánocům pořídili ruční stabilizátor pro mobily DJI OM 4 SE, který se Markovi vlezl do jakéhokoliv batohu. Od té doby byly jeho videa stabilnější a snímky kvalitnější.

Vášeň pro focení a natáčení se Marka stále držela i o pár let později. Ve své výbavě měl akční kameru DJI Pocket 2, která byla k ruce celé rodině na společných dovolených a zvěčňovala všechny jejich nezapomenutelné vzpomínky.


Marek se však chtěl ve své tvorbě neustále posouvat a pořizovat záběry ze všech úhlů a prostředí. Natáčet chtěl pod vodou i ve vzduchu a už dávno pochopil, že všechny tyto možnosti mu poskytnou produkty značky DJI.

S příchodem na střední školu věděl, čemu se chce v budoucnu věnovat a veškerý svůj čas věnoval vlastním multimediálním projektům. Pevně se rozhodl, že si našetří peníze z brigády a koupí si svůj první dron. Mezitím ale chodil do prodejny DJI Telink a drony si na svá natáčení půjčoval. Tato možnost mu přišla vhod, protože si otestoval různé typy dronů bez toho, aniž by všechny musel koupit. Výhodou byl také perfektně proškolený personál, který ho podrobně informoval o všem technických i legislativních záležitostech. Do Telinku tak Marek chodil i za mimoškolním vzděláváním.

S příchodem na VŠKK, kde Marek začal se studiem Fotografie a audiovize, zjistil, že škola s Telinkem spolupracuje a k dispozici má i vlastní dron. Vysokou školou a nově nabitými zkušenostmi tak započal svou profesní kariéru v natáčení reklam a jiných projektů.

V průběhu pár let se tak z malého kluka, který natáčel amatérské vlogy na svůj chytrý telefon, stal profesionál v multimediálním průmyslu. Marek nyní pracuje s DJI Ronin 4D - kamera pro opravdové profíky, se kterým by se v budoucnu mohl dostat i do produkce nějakého hollywoodského filmu.Příběhů jako je ten Markův je mnohem víc. Produkty značky DJI využívají děti, teenageři i dospělí. Profesionální drony používají ty nejlepší filmové štáby po celém světě a firma posouvá laťku neustále výš.

Náš tým se v DJI Telink soustředí na komplexní služby, které jsou naší hlavní prioritou. Proto si u nás nekoupíte pouze dron nebo jinou techniku. Zákazníci k nám přicházejí na konzultaci a odcházejí s průkazem profesionálního pilota. Pokud se chcete vzdělávat v oblasti dronů a legislativy, jsme tím pravým místem pro vás.