DJI jde ve vývoji mílovými kroky dopředu a aktuální trendy nejen že tvoří, ale současné standardy ostatních výrobců hardwaru dodržuje. Poslední zařízení od DJI jako je Mavic Air, Ronin-S nebo Mavic 2 již nedisponují komunikačním konektotrem microUSB, ale novějším USB typu C. Podobný vývoj dnes lze vidět u chytrých telefonů, většina výrobců přešla v posledních dvou letech u výkonnějších modelů k novějšímu konektoru USB-C. Nový konektor je všestrannější, umožňuje přenášet vyšší datový tok, v noteboocích může sloužit i jako nabíjecí konektor. Apple stále používá v telefonech a tabletech svůj vlastní konektor Lighting.
Vraťme se ale zpět k OSMO Pocket.

Součástí balení OSMO Pocket skutečně není přípojka pro konektoror Micro-USB. Balení obsahuje přípojky USB-C a Lighting.OSMO Pocket lze ovládat výhradně na jeho dotekovém displeji, kde lze ovládat většinu nastavení, včetně rychlého sledování objektů, správy úložiště, prohlížení a mazání obsahu SD karty atd. Více info najdete v naší mini recenzi. Připojením telefonu získáte přístup k pokročilejšímu nastavení kamery a stabilizátoru. Pro nenáročné uživatele postačí tato nastavení provést zpravidla jen jednou a poté můžete OSMO Pocket používat samostatně. 

OSMO Pocket je ovšem nutné před prvním použitím aktivovat. Aktivace se provádí v aplikaci DJI Mimo, která je ode dneška uvolněna pro Apple a Android. Pokud ovšem máte telefon se starším konektorem USB Micro, jste ztraceni. OSMO k telefonu nepřipojíte a nelze ho tedy ani aktivovat. 
 
Tento problém jsme předpokládali a v posledních dnech jsme usilovně pracovali na řešení, aby při zahájení prodeje byla možnost zařízení aktivovat a nastavit i z telefonu disponujícího pouze konektorem USB micro. Problém jsme úspěšně vyřešili a při zahájení prodeje otestovali. Již evidujeme první spokojené zákazníky s konektorem Micro USB. Za řešení vděčíme našemu servisnímu oddělení, které je součástí prodejny DJI ARS. Na každou problematiku se díváme očima zákazníka - koncového uživatele a snažíme se, aby řešení bylo funkční a jednoduché.