Proč je Mavic 2 Enterprise nejlepší spolupracovník?
Mavic 2 Enterprise je navržený tak, aby usnadnil práci různým odvětvím státní i soukromé sféry. Je to neobyčejný nástroj který nad očekávání a splňuje současné výzvy na různých pracovištích. Pojďme si nyní podrobněji rozebrat s čím vlastně máme tu čest.
Běžná řada Mavic vs Mavic Enterprise
Mavic 2 PRO a Mavic 2 ZOOM jsou určeny pro mass market. Jejich hlavní využití je focení a natáčení každodenních aktivit, cestování, svateb či jiných ''běžných'' snímků, kdežto u řady Enterprise to jsou zejména monitorovací práce všeho druhu.
Enterprise DUAL vs Enterprise
Na začátek je nutné zmínit, že řadu Enterprise definují 2 stroje, kterými jsou Mavic 2 Enterprise a Mavic 2 Enterprise Dual. Oba stroje jsou schopny nést přídavné moduly jako jsou například světla či reproduktory. Hlavní rozdíl mezi těmito stroji je v kameře. Mavic 2 Enterprise Dual má termální kameru která má mnoho využití o kterých se dozvíte více dále v článku, kdežto Mavic 2 Enterprise má stejnou kameru jako Mavic 2 ZOOM ovšem 6x lepší zoom (2x optický a 3x digitální).
Kamera Enterprise Dual
Termální snímky
Integrovaný radiometrický teplotní senzor FLIR®
Monitoring reflexní povrchy
FLIR MSX ™ či infračervené zobrazení
Kamera Enterprise
Velký dynamický Zoom
12 MP 1 / 2,3 ”CMOS senzor
2x optická schopnost 3x digitálního zoomu
Metadata analýzy
Časosběr a GPS
Bezpečnost
Každý Mavic 2 Enterprise Dual je vybaven technologií DJI AirSense, která pomáhá zajistit, aby bylo zachováno bezpečí během létání pro samotný dron či jiná letadla v okolí.
AirSense zlepšuje situační povědomí pilotů a zvyšuje bezpečnost vzdušného prostoru tím, že automaticky upozorňuje piloty dronů na signály ADS-B z blízkých letadel a helikoptér a posílá výstrahy v reálném čase prostřednictvím aplikace přímo pilotovi pod ruce.
Mavic 2 Enterprise Dual obsahuje nejpokročilejší systém přenosu videa a dat společnosti DJI, Ocusync 2.0, který poskytuje stabilnější spojení mezi strojem a jeho dálkovým ovladačem, a to i v prostředích s vysokým elektromagnetickým rušením.
Termální snímání
Mavic 2 Enterprise dual vizualizuje situaci v reálném čase, sleduje a analyzuje objekty na daném místě bezpečněji a efektivněji. Vše za účelem toho, aby se uživatel měl možnost co nejlépe rozhodnout. Když se zaměříme na cenu, tak lze konstatovat že za necelých 76 000 dostaneme profesionálního drona s termo kamerou která může nejen analyzovat důležitá data o stavbách ale také reálně zachraňovat životy.
Dostupné jsou 3 režimy thermálního snímání:
-
FLIR MSX
Kombinuje vizuální a termální zobrazení v reálném čase.
-
Spot Meter
Monitoruje a měří teplotu
-
Area Measurement
Zobrazuje teplotu ve zvolené oblasti ve světlejších a teplých barvách, zatímco chladnější objekty jsou tmavé a studené barvy.
Zatékání do střech
Mavic 2 Enterprise DUAL může být skvělým nástrojem při monitoringu stavu budov či mostů. Díky své termální kameře dokáže v reálném čase zjistit kde je se vyskytuje problém zatékání vody do střech.
Enterprise (ZOOM)
S Mavicem 2 Enterprise zůstanete blízko akce - ale daleko od nebezpečí. Stroj je vybaven digitálním fotoaparátem s 2x optickým a 3x digitálním zoomem, který uživatelům umožní pracovat i v místech které nejsou zrovna bezpečné. Navíc zaznamenává data o čase a poloze přes GPS, které mohou být následně využity na průmyslové úrovni, načasování a přednost jsou velmi důležité.
Příslušenství
K oboum modelům Enterprise lze připojit 3 druhy příslušenství a to konkrétně: reproduktor, maják a reflektor. Tyto nástroje mohou posloužit jako vhodné pomůcky při různých situacích.
Reproduktor: Reproduktor s maximálním výkonem až 100 decibelů (vzdálenost 1 m) umožňuje pilotům přehrávat až 10 vlastních hlasových záznamů. Reproduktor připevněný na dron může sloužit jako komunikační nástroj při záchranných akcích.
Reflektor: Dvojí bodové světlo s jasem až 2 400 lumenů pomáhá operátorům při plnění úkolů v tmavých nebo slabě osvětlených oblastech. Reflektor je ideální pro pátrací, záchranné či kontrolní akce.
Maják: má jasný blikající blesk viditelný tři kilometry daleko. To pomáhá pilotům provádět mise za zhoršených světelných podmínek nebo v noci mnohem bezpečněji a zároveň poskytuje další povědomí o vzdušném prostoru provozovatelům blízkých jiných dronů či letadel.
Další využití v Terénu
Záchranáři:
Efektivně lokalizuje pohřešované nebo uvízlé osoby na místech, která lze pouhým okem obtížně prozkoumat. Možnost nasvícení těžko dostupných prostory prostor.
Hasiči:
Monitoruje ohnisko či rozsah požáru, hledání osob v ohroženém objektu. Monitoring rozsáhlých dopravních nehod.
Myslivost:
Hledání srnčat či jiných druhů zvěře. Monitoring osob pohybujících se v lese.
Zemědělství:
Snímání škody na polích, zvěře, osob
Stavebnictví:
Tvorba 2D + 3D map, inspekce mostů, vedení, hromosvodů, antén, inspekce železnic, stav výhybek, signalizace, stavu budov, veřejných prostor či jiných těžko přístupných místech. Počítání kubatury dřeva, inventury sypkých materiálů, lomů. Úniky tepla z budov.
Policie:
Monitoring pohřešovaných lidí, nasvícení těžko přístupných prostor, komunikace přes reproduktor při záchranářských pracích. Pomoc při živelných katastrofách.
Pojišťovny:
Snímání škod na budovách či těžko přístupných místech.