TOP 8 Zajímavostí o firmě DJI

1. Co znamená zkratka DJI?

DJI znamená Da-Jiang Innovations. Společnost byla založena v roce 2006 v čínském Shenzhenu Frankem Wangem. Od té doby DJI vyrábí produkty, jako jsou drony, kamery, letové ovladače a další. V roce 2017 má DJI hodnotu 10 miliard USD.

2. Drony DJI ovládají trh

Výzkumná společnost Gartner uvádí, že v roce 2016 byl tento průmysl na hodnotě 4,5 miliardy dolarů.
Očekává se, že do roku 2020 celosvětový trh s drony stoupne na 11,2 miliardy dolarů. 

Velká část trhu s drony patří právě společnosti DJI. Firma má 50% podíl na trhu ve všech cenových kategoriích. Dále pak má 66% podíl dronů v ceně od 1 000 do 2 000 $ a 36% trhu, pokud jde o drony v cenové hladině 500 až 1 000 $.

3. Zakladatel DJI Frank Wang je nejmladším miliardářem v Asii

Čínský podnikatel Wang Tao (Frank Wang) je zakladatelem a výkonným ředitelem společnosti DJI. A s rostoucí popularitou dronů roste Wangovo čisté jmění. V 36 letech byl v roce 2017 jmenován nejmladším asijským miliardářem. V dubnu 2018 je Wangův majetek odhadován na 3,2 miliardy dolarů. Forbes odhaduje, že vlastní zhruba 45 procent DJI.
4. Výškový rekord DJI dronu

V lednu 2017 letěl  DJI Phantom nad sopkou Llullailaco na hranici Chile a Argentiny. Údaje o letu ukazují maximální letovou výšku 10,5 metru, avšak je nutné brát na vědomí, že let byl ve výšce 6 750 metrů nad mořem. 

video zde: https://www.youtube.com/watch?v=3QYVqAo83uU 

5. DJI se snaží vyvíjet tiché stroje

DJI se snaží řešit problém s hlukem svých strojů a provádí změny designu, aby novější generace dronů byla tišší. Například Mavic Pro Platinum je o 60 procent tišší než jeho starší sourozenec Mavic Pro. Zaprvé využívá redesignovaný rotor a za druhé speciálně navrhnuté vrtule. Tento malý designový prvek dělá velký rozdíl, pokud jde o hlasitost vrtulí. Celkově je pak stroj tišší.6. DJI drony zachraňují životy

V březnu letošního roku vydalo DJI tiskovou zprávu, která upozorňuje na to, jak drony pomáhají zachraňovat životy. Firma DJI oznámila, že civilní drony zachránili nejméně 59 životů. Společnost dodala, že drony zachrání v průměru téměř jeden život týdně.
Nejčastější šťastné konce se týkají pohřešovaných lidí nalezených drony na souši, na horách nebo v močálech. Někteří byly zachráněny při povodních, kde byly drony použity k průzkumu zaplavené oblasti či k dodání záchranných lan nebo záchranných vest.

7. DJI je jednou z nejinovativnějších společností na světě

Úsilí společnosti DJI v oblasti výzkumu a vývoje se vyplácí. Společnost byla uznána jako jedna z nejinovativnějších firem na světě v roce 2018. DJI dává 25% veškeré své pracovní síly na vývoj a výzkum. Výsledkem jsou inovativní produkty, které pomáhají značce ovládnout majoritní podíl globálního trhu s drony.

8. Kontroverze

Ani firmě DJI se nevyhýbají skandály. V roce 2015 přistál DJI dron na trávník Bílého domu. Incident vyústil ve vydání aktualizace pro drony DJI, která zabrání letounům létat do omezeného vzdušného prostoru. DJI vytvořilo tzv. Geo Zone, které slouží jako vodítko pro majitele dronů, kde je bezpečné nebo omezené létat.

Vláda USA v srpnu 2017 obvinila DJI z toho, že mohlo čínské vládě poskytnout tajné informace. Vládní agenti upozorňují že tak citlivé informace z dronu by mohly být použity k zahájení útoku proti Spojeným státům. (Snímky s GPS lokací, obličejová identita...)