Zaškolení k produktům provází zákazníky TELINKU od samého začátku.

Naši technici zvládají nejen drony a další produkty DJI, ale museli se naučit i obsluhu příslušných software.

V nedávné minulosti DJI spustilo vývoj software DJI Terra pro zpracování 2D map a 3D modelů. I k tomuto produktu poskytujeme podporu a školení. Jsme od DJI testováni, zda produktům opravdu rozumíme.

Přesto všechno jsme považovali za naší povinnost jít až samým základům. Tím jsou zcela jednoznačně základy geodetické vzdělání. Abychom si je mohli doplnit, včetně našich zákazníků, uspořádali jsme seminář věnovaný této problematice.

Přednášející RNDr. Jakub Miřijovský, Ph.D je kapacita ve svém oboru.  Jako pracovník Katedry geoinformatiky, Univerzity Palackého v Olomouci se dlouhodobě specializuje na problematiku využití dronů ve fotogrammetrii. Současně v této oblasti aktivně přednáší a vede odborné předměty a kurzy. Současně se věnuje i klasické letecké fotogrammetrii. Stěžejní aplikace jsou pak využití fotogrammetrie v ochraně a managementu krajiny.


Náplň semináře, nebylo zcela jednoduché, rozhodnout, co přesně má být náplní semináře. Dalo se předpokládat publikum s různou úrovní vzdělání…


Program: 

NÁSTROJE PRO FOTOGRAMMETRII

- Drony - P4 RTK, Mavic 2EA, Matrice 300,  P1, P1
- Software - DJI Terra


POŘÍZENÍ A ZPRACOVÁNÍ DAT

- Kvalitní snímky - základ pro tvorbu správného ortofota
- Základní principy pro tvorbu správných fotogrammetrických výstupů (DMR, ortofoto)
- Nejčastější chyby při tvorbě ortofota
- Problematika souřadnicových systémů
- Další možnosti využití bodového mračna (výpočet kubatur) 

Na závěr jsme účastníky požádali o zpětnou vazbu. Už v závěru semináře bylo jasné, že si  zaslouží další pokračování.
Vytvořili jsme dotazník, díky kterému víme co účastníky nejvíce zajímá a vnímáme jejich úroveń znalostí. 

Děkujeme za váš zájem, můžete se těšit na další pokračování. 
Pokud vás zajímá “jenom” DJI Terra, můžete nás oslovit kdykoliv, nemusíte čekat na další  seminář.


 


Zde je část hodnocení semináře


- O fotogrametrii jsem nevedel nic. Chtel jsem vedet co to obnasi a jak moc je to narocne. Zjistil jsem ze je to celkem obsahly obor narocny na know-how. Na zaklade tohoto seminare jsem se dokazal rozhodnout jestli se timto oborem budu dale zabyvat nebo ne. Podotykam, ze nemam s fotogrametrii praxi. Jen s poloprofesionalnim tocenim s dronu. Chtel bych s drony podnikat. Tak nasavam veskere informace. Na dalsi seminare se moc radi prihlasime.

- Seminář byl velice přínosný, byl hodně zaměřený na ortfotografii a ortomozaiku, ale na tak krátký časový úsek tam bylo mnoho informací. Děkuji.

- Prima večer s výborným výkladem. Teorii jako geodet jsem měl, ale velký přínos pro mě byl pohled z praxe. Vliv na nastavení fotografování (ISO, clony, souvislost, s tím furt bojuju) a pak pro začátečníka je skvělé ukázka praxe, ukázat foto a uvést toto jsem lítal tímto, za takovou dobu z takové výšky, problém byl toto.

- Srozumitelný a dobře prakticky využitelný

- Seminář byl za mě víceméně obecným úvodem do problematiky. Nevadilo by mi jít hlouběji. Chápu však, že jsou omezené časové podmínky a různorodá úroveň znalostí účastníků. Dalšího workshopu bych se zúčastnil rád, bude-li možnost.Potřebujete si o problematice promluvit? Volejte 602 395 889
Znáte pravidla létání v kategorii OPEN? Zde je video z našeho workshopu:
https://www.youtube.com/watch?v=eLSVDteCMms