Přesné ortofotomapy

Pomocí dronu snadno vytvoříte detailní, rozměrově přesnou foto mapu celého snímaného území ve vysokém rozlišení. Takto vytvořené mapy lze konvertovat do geografického systému S-JTSK pro účely zápisu do katastru nemovitostí. Přesnost lze dále zvyšovat i pomocí vlícovacích bodů.

Přesnost zaměření: Max třída přesnosti 3 s využitím RTK
Rozlišení mapy: Max 1,5 cm/pixel

Výstupy:

- Georeferencovaná fotomapa GeoTIFF
- Základní výškový profil

Plánování mapovacích misí
Mapovací mise

Nechte dron rychle a efektivně nasnímat i rozsáhlé území. Mise lze kdykoliv pozastavit a po výměně akumulátorů pokračovat.

3D skenování

Detailně plánované mise pro skenování objektů z více stran a pod různými úhly. Složený model je díky tomu detailnější a přesnější

Koridor

Jednoduché plánování koridoru jako silnice, železnice, vodní toky, nebo inženýrské sítě. Koridor je rozdělen na jednotlivé úseky.

Poziční systém RTK

RTK korekce (zpřesnění běžné GPS) lze přijímat pomocí mobilní stanice DJI D-RTK2, nebo prostřednictvím pozemní sítě. Všechny naše drony jsou funkční s běžně používanými sítěmi v ČR: Czepos, Trimble, Topnet a Geoorbit. Pomocí pokročilých transformačních klíčů je lze snadno převést do systému S-JTSK využívaného ČÚZK. Přesnost lze dále zvyšovat i pomocí vlícovacích bodů.

1cm+1ppm

Horizontální přesnost pozice RTK

1,5cm+1ppm

Vertikální přesnost pozice RTK

5cm*

Absolutní horizontální pozice fotogrammetrických modelů

*Při letu ve výšce 100m, 2.7 cm GSD, slunečno

Snímání full-frame senzorem

P1 je stabilizovaný fotoaparát s čipem velikosti full-frame (35.9 x 24 mm). Primární určení této kamery je fotogrammetrie, tedy snímání objektů na zemi pro sestavování dokonalých 2D map a 3D modelů. Tomu jsou uzpůsobeny i její funkce. Zde je přehled základních parametrů:

Zenmuse P1

Tříosá mechanická stabilizace
Snímač: CMOS Full-Frame 35.9 x 24 mm
Rozlišení 45 MPx
Velikost pixelu 4.4 µm
Interval mezi snímky min. 0.7s
Elektronická závěrka 1/8000s
Mechanická závěrka 1/2000s
TimeSync 2.0 (synchronizace času z GPS na 1 ms)
Výměnné objektivy 24mm, 35mm, 50mm
Skládání mračna bodů v reálném čase

Číst více
Revoluce ve fotogrammetrii

P1 přináší revoluci ve fotogrammetrii. Parametry kamery v kombinaci a dlouhou letovou dobou letadla M300 RTK umožní provádět velmi přesné a efektivní snímání pomocí dronu. Na tři sady akumulátorů lze nalétnout až 10 km² (cca 100 minut letu). Díky mechanické závěrce lze mise létat rychleji a zároveň se vyhnout nežádoucímu efektu rolling shutter.

Přesnost modelu bez GCP (bez vlícovacích bodů) sestaveného ze snímků z této kamery je 3cm horizontálně, 5cm vertikálně. Kamera neustále komunikuje s řídící jednotkou letadla a má tak perfektní informace o aktuálním náklonu, zrychlení, údaje z GPS a RTK systému včetně času, ihned reaguje na změny jako jsou poryvy větru, pracuje s výškou. Všechny tyto informace, které během letu kamera nasbírá, jsou využity k perfektní rekonstrukci 2D map a 3D modelů.

Inteligentní skenování

Kamera Zenmuse P1 podporuje funkci inteligentního skenování. Dokonale tak optimalizuje trasu, počet snímků a výrazně zkrátí dobu letu.

DJI TERRA

Jeden software na všechno.
Plánování trasy, skládání 2D map a 3D modelů, měření. Vše v jednom. Software v nejvyšší verzi, s možností detailně plánovat každý jednotlivý záběr z pohodlí kanceláře, vám předvedeme v naší kamenné prodejně, nebo přímo na letišti.

Číst více
Máte otázku?
Máte otázku?Váš dotaz zodpovíme do druhého pracovního dne.Jméno a příjmeníVaše zprávaOdeslat
Získejte přehled
o legislativě v oblasti dronů
Více
Získejte povolení
od Úřadu civilního letectví
Více
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Podrobné nastaveníPovolit vše